Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

33 Mahalle karantinaya alındı

33 Mahalle karantinaya alındı

Aydın’ın Germencik ilçesinde hayvanlarda görülen şap hastalığının tespit edilmesi nedeniyle 33 mahalleye geçici olarak hayvan giriş çıkışına izin verilmeyerek karantinaya alındığı duyuruldu.

Germencik İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, Karaağaçlı Mahallesi’nde şap hastalığına yakalandığından şüphelendikleri bir hayvandan aldıkları numuneyi, Türkiye Şap Enstitüsü’ne gönderdi. Enstitüde yapılan test sonucunun pozitif çıkması üzerine,10 kilometre alan da gözetim altına alındı.

Karaağaçlı ve 10 kilometrelik yarıçapında bulunan Moralı, Mursallı, Reisköy, Turanlar, Üzümler, Abdurrahmanlar, Alanhüllü, Dağkaraağaç, Dereköy, Gümüşyeni, Hıdırbeyli, Kızılcagedik, Kızılcapınar, Camikebir, İstasyon, Mesudiye, Park, Yedieylül, Yenimahalle, Neşetiye, Tekin, Ortaklar mahalleleri ile Koçarlı’nın Bıyıklı, Güdüşlü, Kasaplı, Şenköy, Tekeli, Yağhanlı, Yeniköy mahalleleri, Söke’nin Argavlı mahallesi ve İncirliova’nın Akçeşme ve Sınırteke mahallesi karantinaya alınarak geçici olarak hayvan giriş çıkışları yasaklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
şab

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM