• DOLAR
  $2.129,4100
 • EURO
  $0,6084
 • ALTIN
  $33.664,5400
 • BIST
  $126,1500
Aşklarını ve hayallerini birleştirip aranan isim oldular

Aşklarını ve hayallerini birleştirip aranan isim oldular

9 / 100

Son Güncelleme Tarihi 17.05.2020

AYDIN’ın İncirliova İlçesinde yaşayan evli ve 2 çocuklu Gülcan ve Serhan Altıner çifti, marul alışverişi yaparken tanışıp 3 yıl önce evlendi. Arazilerini, aşklarını ve hayallerini birleştiren çift yetiştirdikleri ürünlerle büyük marketlerin vazgeçilmezi oldu.

Aşklarını ve hayallerini birleştirip dev marketlerin aranan ismi oldular
Aşklarını ve hayallerini birleştirip dev marketlerin aranan ismi oldular

İncirliova’da ailesinin yanında çocuk yaşlarda çiftçiliği öğrenen Gülcan Altıner, liseyi tamamladıktan sonra farklı sektörlerde çalışmaya başladı. Ancak hayali hep tarımla uğraşarak ticaret yapmaktı. 6 yıl önce çiftçilik yapmaya karar verdi. Ailesine ait 5 dönümlük bir araziye marul ekti. Ürettiği marulları kendi imkanlarıyla pazarlarda satmaya başladı. İşler iyi gidince başkalarının ürünlerini de alıp sattı. Bu sırada büyük marketlerle anlaşarak ürün vermeye başladı. İhtiyaç duyduğu marulları Serhan Altıner’den aracı vesilesiyle almak istedi. Marulun tanesine 1 lira fiyat isteyen Serhan Alnıner’le yapılan sıkı pazarlık sonrasında 85 kuruşa aldığı marulların hasadını yaparken tanışıp aşık oldu.  Kısa süre sonra bu aşk evliliğe dönüştü. 3 yıl önce evlenen çift hem aşklarını, hem arazilerini hemde hayallerini birleştirerek dev marketlerin aranan ismi haline geldiler.

Aşklarını ve hayallerini birleştirip dev marketlerin aranan ismi oldular
Aşklarını ve hayallerini birleştirip dev marketlerin aranan ismi oldular

SIKI PAZARLIK EVLİLİKLE BİTTİ

Gülcan Altıner, “Eşilmede ticaret yaparken tanıştık. Kendi marulum bitti ondan marul alacaktım aracı vasıtasıyla pazarlığa başladık. Bir marulu 1 lira fiyat istemişti. Bende 80 kuruş fiyat vermiştim. Aracıyla en son 85 kuruştan aşağı vermeyeceğini söylemiş.  Hatta ne kadar gıcık birisiymiş demiştim. Daha sonra anlaştık. İlk marulu kesmeye geldiğinde tanıştık. Tanışmamızdan sonra bana yardımcı olmaya başladı. Oda işten anlıyor bende işten anlıyorum. Kişiliklerimiz birbirine uydu. İkimizin hayalide aynıydı. 3 yıl öncede evlendik. Bu evlilikten 2 çocuğumuz var ilerleyen dönemlerde onlarında tarıma gönül vermelerini istiyoruz. Onlarda biz gibi apartman değil bahçe hayatını çok seviyorlar. Tarımın ne kadar önemli olduğunu biz zaten biliyorduk. Şu günlerde bunu tüm insanlarda anladı. Tarım insan hayatında olmazsa olmaz. Tarım biterse her şey biter. Üretim ve yetiştirmek çok önemlidir.”

“BAŞKA ÇİFTÇİLERİN ÜRÜNÜNÜ DE PAZARLIYORUZ”

Kendilerinden başka birçok çiftçinin ürününü de pazarladıklarını belirten Altıner, “Ürün olarak kendi ektiğimiz enginar, domates, biber, fasulye, marul grupları, dereotu, roka, karnabahar, kırmızılâhana gibi benzeri ürünleri yetiştiriyoruz. Her ürüne kendimiz yetişemiyoruz. Müstahsillerimiz onlara da fidanlarını alarak planlı bir şekilde dikim yaptırarak yetiştirdikleri ürünleri biz alıp pazarlıyoruz. Büyük marketlere ürün veriyoruz. Ama son günlerde yaşanan salgın hastalık dolayısıyla internet üzerinden de sipariş alarak sokağa çıkamayan vatandaşların evlerine kadar istedikleri ürünleri götürmeye başladık. Web sitemizi bir hafta önce kurduk. Gönderdiğimiz ürünlerden de çok memnunlar tazeliği bire bir yaşıyorlar. Biz ilerleyen zaman içinde kadın kooperatifi kurarak üretim alanları açmayı düşünüyoruz. Ben buralara sıfırdan geldim. Bence kadının gücünü her yerde görmeliler. Keşke bizde senin gibi olabilsek diyenler var biz onlara da öncülük yapmak istiyoruz.”

Aşklarını ve hayallerini birleştirip dev marketlerin aranan ismi oldular

“KAYBETMEKTEN KORKMAYIN”

Özellikle kadınların daha çok başarılı olacağına değinen Gülcan Altıner, “4 yıl öncede KOSGEB’den girişimcilik belgemi de aldım. Önümüzdeki sürede KOSGEP paketleme ve ayıklama sistemleri için proje sunacağız. İçinde soğuk hava deposu da olacak. Ben bayanlara şunu söylemek istiyorum. Korkmayın çekinmeyin. Kaybetmekten korkmayın. Kalbiniz niyetiniz güzel olduktan sonra iyi bir yerlere gelirsiniz. Toplam 60 dönüm arazi var. Bunun 12 dönümü kapalı sera alanlarıdır.

Serhan Altıner, “Bu işi 25 yıldan beri yapıyorum. Benim baba mesleğimdir. Bu işi severek yapıyorum. Bundan 3 yıl önce eşimle tanışıp evlendik. Arazilerimizi birleştirerek işlerimiz daha da büyüterek birlikte çalışıyor ve başarıyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM