• DOLAR
  $3.566,0100
 • EURO
  $1,6783
 • ALTIN
  $57.147,1200
 • BIST
  $345,0800
Aydın’da Sürücünün Sözü Polisi Şaşkına Çevirdi

Aydın’da Sürücünün Sözü Polisi Şaşkına Çevirdi

78 / 100

Son Güncelleme Tarihi 04.04.2020

Aydın-İzmir il sınırında ise güvenlik güçlerinin çevirdiği bir sürücünün “Otobandan kaçtık belki burada yasak yoktur” diyerek yasakları umursamaz tavırlar sergilemesi jandarma ve polisi şaşkına çevirdi.

Aydın koronavirüs önlemleri seyahat yasağı
“Otobandan kaçtık” diyen sürücünün sözü polisi şaşkına çevirdi

Türkiye genelinde koronavirüs önlemleri kapsamında 30’u Büyükşehir olmak üzere toplam 31 ile özel araçların giriş çıkışları yasaklandı. Aydın-İzmir İl sınırında yasaklar kapsamında güvenlik noktası oluşturan polis ve jandarmaya Özel Harekât görevlileri de destek verdi. Otoyolu kullanmadan Selçuk ilçesi tarafından İzmir’e gitmek isteyen sürücüleri polis ve jandarma tek tek durdurdu. İzin belgesi ve ihtiyaç malzemesi taşıyanlar hariç diğerlerine izin verilmedi. Otobanda yakalanırız diye eski karayolunu kullanan sürücüler polis ve jandarmayı görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi. Sürücülerden bazıları geri dönmek zorunda kaldı.

“Otobandan kaçtık” diyen sürücünün sözü polisi şaşkına çevirdi

“Otobandan Kaçtım Belki Buralarda Yasak Yoktur Diye”

Polisin durdurup çıkış girişlerin yasak olduğunu söylediği sürücü Hüseyin Çıvgın, “Otobandan kaçtım belki eski karayolunda yasak yoktur diye. Herhangi bir sıkıntımız yok. Aydın’ın Çine İlçesinde ablasının yanında 19 yaşında kızım vardı. Çine’den kızımı alıp Torbalı’ya gidiyoruz. Evimiz Torbalı’da. Yasak vardı ama bizde çocukları bir an önce eve götürmek istedik. Gece yola çıkamadık. Sabah çıkmak zorunda kaldık. Uygulama çok güzel daha önce olması gerekiyordu” dedi. Polisler ise kimlik kontrolü yaptıktan sonra herhangi bir sıkıntısı olmayan aileyi gönderdi.

“Otobandan kaçtık” diyen sürücünün sözü polisi şaşkına çevirdi

İL ÇIKIŞINA GİTMEYİN UYARISI

Germencik’in son mahallesi olan Ortaklar çıkışında ise polisler İzmir yönüne gitmek isteyen sürücülere il dışına çıkışın yasak olduğunu anlatarak geriye dönmeleri için bilgi verirken, Kuşadası yönüne gitmek isteyenleri ise Söke yönüne yönlendirdi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Aydın koronavirüs

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM