• DOLAR
  $3.494,2300
 • EURO
  $1,4639
 • ALTIN
  $45.078,4200
 • BIST
  $287,4100
Aydın Lisesi’nden Tübitak Bilim Söyleşileri

Aydın Lisesi’nden Tübitak Bilim Söyleşileri

Aydın Lisesi’nin ev sahipliğinde Tübitak tarafından desteklenen “Tübitak Bilim Söyleşileri” programı İl Kültür Müdürlüğü Dr. Hidayet Sayın Salonunda gerçekleşti.

Aydın’ın en eski lisesi olan Aydın Lisesi “Tübitak Bilim Söyleşileri” programı yoğun bir katılımla Dr. Hidayet Sayın Salonunda yapıldı. Programa İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Gülfidan Kendirlioğlu ile Ahmet Hünük, 421 öğrenci ve 25 öğretmen katıldı. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Özgür Ceylan tarafından “Bakteriler Konuşuyor mu?” başlıklı sunum yapıldı. Program Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Serkan Akyol ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Gülfidan Kendirlioğlu’nun konuşmaları ile başladı. Okul Müdürü Serkan Akyol,Aydın Lisesi 92 yıllık köklü geçmişi ile tercih edilen bir eğitim kurumu olma vasfını gelecekte de artırarak, İlimizin eğitim anlayışına lokomotiflik yapacak güçtedir. Tübitak’ın desteğiyle bu yıl ilkini düzenlediğimiz Tübitak Bilim Söyleşileri programının açılışını gerçekleştirmenin mutluluğu içindeyiz.

“Tübitak Bilim Söyleşileri” programı yanı sıra Tübitak 4006 fuar sergisi”, “Tübitak 4007”, “Tübitak Ortaöğretim Projesi”, “Erasmus KA 229 Öğrenci Hareketliliği proje” çalışmalarımız başvurma aşamalarında olup, 04 Kasım 2019 tarihinde okulumuzda başlattığımız “Akademisyenlerin derslere girmesi projesi” ile 8 akademisyen hocamızı öğrencilerimizle buluşturduk. Yılsonuna kadar 30 akademisyen hocamızı da öğrencilerimizle buluşturmayı hedeflemekteyiz. Son olarak Gençlik Spor Bakanlığımıza sunduğumuz ve kabul edilen 18.500 TL hibeli “Yenilenebilir Tüketim projesi” çalışmalarına devam etmekteyiz.  Bu çalışmalarımızda bize büyük destek veren İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Seyfullah Okumuş’a teşekkürlerimi arz ederim” dedi.  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Gülfidan Kendirlioğlu, Tübitak ile işbirliği yaparak birçok proje gerçekleştirdiklerini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gelecek yıllarda da birçok proje başvurusu yapacaklarını belirtti. Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak “Tübitak Bilim Söyleşileri”, “Tübitak 4006 fuar sergisi”, “Tübitak 4007”, “Tübitak Ortaöğretim Projesi” kapsamlarında da birçok başarı elde ettiğini bunun artarak devamı için her türlü desteği okullarımıza verdiklerini söyledi. Programa konuşmacı olarak katılan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Sayın Doç. Dr. Özgür Ceylan sunumu yaptıktan sonra plaket ve çiçek takdimi ile program sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
şükran güngör

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM