• DOLAR
  $3.566,0100
 • EURO
  $1,6783
 • ALTIN
  $57.147,1200
 • BIST
  $345,0800
Aydın’da sıkı denetim; 2 kilometre kuyruk oluştu

Aydın’da sıkı denetim; 2 kilometre kuyruk oluştu

11 / 100

Aydın’da sıkı denetim; 2 kilometre kuyruk oluştu

Son Güncelleme Tarihi 17.04.2020

AYDIN’da hafta sonu 2 günlük sokağa çıkma yasağı dolayısıyla başta giriş çıkışlar olmak üzere, gıda adı altında faaliyet gösteren işletmeler denetlendi. Denetimlerin bir kısmına Vali Yavuz Selim Köşger’de katılırken, birçok ilçe girişinde ise kilometrelerce araç kuyruğu oluştu.

Aydın’da sıkı denetim; 2 kilometre kuyruk oluştu
Aydın’da sıkı denetim; 2 kilometre kuyruk oluştu

Sokağa çıkma yasağı dolayısıyla ilk denetim Efeler İlçesi Mimar Sinan Mahallesindeki gıda üretimi yapan ve satan işletmeler denetlendi. Denetime Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnal, Aydın İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici’de eşlik etti. Sosyal mesafeye dikkat edilerek yapılan denetimlerde, maske kontrolü, fiyat kontrolü ve benzeri konular dikkat çekildi.  Denetim sırasında gazetecilere konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, “Vatandaşların kurallara önce kendi sağlıkları açısından sonuna kadar riayet etmelerini beklediklerini ifade eden Vali Köşger; “Ülkede ekonomi çalışıyor, marketler, pazarlar açık üretim devam ediyor, kritik sektörlerde devletimiz gereken tedbiri almış durumda. Dünyada salgınla ilgili organize olmuş, tedbirleri en iyi uygulayan devletlerden birisiyiz. Bunu mütevazilik göstermeden söyleyebiliriz. Hem ülkenin ekonomisinin işlemesi sağlanıyor hem de salgının yayılmasını engellemeye yönelik gerekli tedbirleri alıyoruz. Örneğin maske uygulamamız. Dünyada çok gelişmiş olduğu bilinen ülkelerin birçoğu vatandaşına maske verme konusunda aciz kaldı. Bizim ülkemizde böyle bir durum söz konusu değil. Başka alanda üretim yapmasına rağmen ülkenin ihtiyaç duyduğunu gören ve hemen maske üretimine girişen birçok firmamız oldu. Maske üretimimizde hiçbir sıkıntımız yok. Önümüzdeki günlerde çok daha rahatladığını göreceksiniz. İlimiz açısından söylüyorum bunu. İlimizde de bir maske sıkıntısı yok. Personelimizin, isteyen vatandaşımızın maskelerini ulaştırıyoruz. Ayrıca PTT kanalıyla da maske dağıtımı yapılıyor” dedi.

“TARIM VAZGEÇİLEMEZ, ERTELENEMEZ”

Sokağa çıkma yasağında çiftçilere yönelik alınan önlemleri de değerlendiren Vali Köşger; “Çiftçilerimiz için de Aydın ve ülke genelinde bir takım esneklikler getirildi. Tarım vazgeçilemez, ertelenemez. Tarım stratejik sektörlerden birisi. İnsan hayatında birçok olmasa hayatını sürdürebilir ama gıda beslenme olmadan sürdürmesi mümkün değil. Ekim dikim ve hasat sezonu, daha Aydın enteresan bir şehir. Bazı ürünlerin hasat dönemi. Örneğin çilek, enginar gibi ürünlerin hasatı yapılıyor. Bir taraftan da ekimler dikimler yapılıyor. Dolayısıyla bunların bir hafta sonrasına kalması ileride ürün kaybına sebebiyet verecektir. Bu anlamda çiftçilerimiz için bir esneklik getirmiştik. Bakanlığımızın gönderdiği genelge ile vatandaşımız sosyal mesafeye dikkat ederek tarlasına gidecek, piknik yapmak amacıyla değil tabi üretim yapmak için tarlasına gidebilecek. O anlamda bir sıkıntı yok, bir kısıtlama yok. Çiftçilerimiz rahat olsun. Bu söylenen rakamların hiç biri doğru değil, söylenenlerin çok çok altında bir sayımız var. Aydın’da toplam 3 ölüm sayısı var ve söylenen o rakamların hiç birisi doğru değil.”

Aydın’da sıkı denetim; 2 kilometre kuyruk oluştu
Aydın’da sıkı denetim; 2 kilometre kuyruk oluştu

2 KİLOMETRE KUYRUK OLUŞTU

Söke ilçesi girişinde ise polis ve jandarma araçlardaki sürücü ve yolcuları sıkı denetimden geçirdi. Herkesin ateşi ölçüldü. Maske ve sokağa çıkma yasağına uymaları için vatandaşlar uyarıldı. Milas-Didim karayolu ilçe girişi denetimler deneniyle yaklaşık 2 kilometre araç kuyruğu oluştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
denetim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM