• DOLAR
  $3.566,0100
 • EURO
  $1,6783
 • ALTIN
  $57.147,1200
 • BIST
  $345,0800
Aydınlı gazetecilere maske ve koruyucu siper dağıtıldı

Aydınlı gazetecilere maske ve koruyucu siper dağıtıldı

53 / 100

Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti (ABGC), zor şartlar altında görevini yürüten gazetecilere, yeni tip koronavirüse karşı önlem amacıyla koruyucu siper maske dağıttı.

Agbc cem ulucan

ABGC Başkanı Cem Ulucan, Aydın’da görev yapan gazetecilere koronavirüse (Kovid-19) karşı korunabilmeleri amacıyla koruyucu siper maske dağıtımında bulundu. Virüs salgını başladığından bu yana cemiyet yönetimi ve hayırseverlerin desteği ile 550 maske dağıtılmıştı. ABGC Yönetimi, bugün de 200 koruyucu siper maske ve 200 maske ile toplamda 950 maske dağıttı.

Koruyucu plastik siper maskelerin, Aydın Büyükşehir Belediyesi, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, Nazilli hayırsever iş adamları Mehmet Kalaz, Ali Kalaz ve Fahri Kalaz’ın desteğiyle dağıtıldığını söyleyen Ulucan, katkılarından dolayı emeği geçen herkese teşekkür etti. Galaslı Makine Kalıp ve Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi ile iş birliğinde dağıtılan maskeler gazetecilerin işini yaparken korunması adına büyük önem taşıdığı belirtildi.

Nazilli Belediyesi’nin 400, Nazilli Girişim Medikal’in 100 maske ile gazetecilere destek verdiğini belirten Ulucan, gazeteciler için desteklerine devam edeceklerini belirtti. Basın mensuplarının vatandaşların bilgi alma hakkının sağlanması amacıyla sahalarda olduğunu ifade eden Ulucan, gazetecilerin sağlık çalışanları, güvenlik güçleri ve belediye personelleri gibi görevlerine devam eden kamu görevlileri olduğunu söyledi.

Cem Ulucan, “Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Aydın’da da bir çok önlem alındı. Önlemler kapsamında, sağlık personelleri ve emniyet güçlerine eldiven ve maske dağıtılıyor. Bizde Aydın Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak görevini fedakarca sahalarda icra eden gazeteci meslektaşlarımıza maskelerimizi dağıtıyoruz. Riskli ortamda sokakta ve insanlarla iç içe olan meslektaşlarımızın sağlığı bizim için önemli” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM