Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Başkana beyzbol sopalı saldırı, öldüresiye vurdular

Başkana beyzbol sopalı saldırı, öldüresiye vurdular

Aydın’ın Didim ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı Nizamettin Bulut’a dün gece bir restoranda beyzbol sopalı saldırının güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde ellerine beyzbol sopasıyla içeriye girenler Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay’ın oturduğu masaya yönelerek vurmaya başlıyor.

Başkana beyzbol sopalı saldırı, öldüresiye vurdular
Başkana beyzbol sopalı saldırı, öldüresiye vurdular

Didim Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı Nizamettin Bulut, dün Efeler Mahallesi’ndeki bir restorana akşam yemeğine gitti. 14 Haziran Saat 23.30 sıralarında yemeğin ardından kahve içip, avukatı ile sohbet eden Başkan Atabay’ın yanına iddiaya göre, önce 1 kişi gelip, suratına yumruk attı. Bu sırada ellerinde beyzbol sopaları bulunan 4 kişi daha gelip, Başkan Atabay’a saldırdı. Bu sırada Atabay’ı korumak isteyen avukatı Bulut da beyzbol sopalı saldırıda yaralandı. Restoran yetkilisi ve çalışanlarının araya girmesi üzerine saldırganlar kaçtı. Olay yerine polis ve sağlık ekipleri çağırıldı. Başkan Atabay, buradaki ifadesinin ardından kendisi gibi yaralı olan avukatı Bulut ile ilçedeki özel hastaneye gidip, darp raporu aldı. Başı, beli ve sırtına aldığı darbelerle yaralanan Başkan Atabay ile beli ve sırtından yaralı olan avukatı Bulut, ardından tedbir amaçlı Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne giderek, tedavilerini yaptırdı. Başkan Atabay ve avukatı, tedavilerinin ardından Didim İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne gidip, ifade verdi, saldırganlardan şikayetçi oldu.

BEYZBOL SOPALI SALDIRIDA 3 TUTUKLAMA

Aydın’ın Didim ilçesinde Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı Nizamettin Bulut ‘a beyzbol sopalı saldırıyla ilgili başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 7 şüpheliden mühürlenen otelin sahibi olduğu belirtilen müteahhit Ahmet Orak, polisteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı. Adliye sevk edilen diğer 6 şüpheliden müteahhit Ahmet Orak‘ın oğlu İhsan Orak, ağabeyi Mahmut Orak ve Yusuf Caner Özbek tutuklanırken, Fatih Ö. yurt dışı yasağı konulup, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Diğer şüpheliler Milli Beka Hareket Didim Şube Başkanı Ali S. ile Bilal D., savcılıktaki ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.

DEHŞETE DÜŞÜREN GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI

Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay ve avukatı Nizamettin Bulut’un darp edilme anı restoranın güvenlik kamerasına yansıdı. Güvenlik kamerası görüntüsünde önce Fatih Özbek masaya tek başına yaklaşıyor. Başkan Atabay’a vurmasının ardından elinde beyzbol sopasıyla Yusuf Caner Özbek yaklaşıyor ve sopayla vurmaya başlıyor. Arkadan gelen otel sahibinin ağabeyi Mahmut Orak ve diğerleride ellerindeki sopalarla Atabay’a vuruyor. Atabay yere düşmesine rağmen sopalarla vurmaya devem eden gruptan bazıları dışarıya kaçarken, Yusuf Caner Özbek’in sopayı üst üste vurması ve bir arada tekmeyle Başkan Atabay’a vurduğu görüntülere yansıdı. Sopalarla gelen 6 kişi daha sonra hızla oradan uzaklaştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
atabay didim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM