• DOLAR
  $2.142,0100
 • EURO
  $0,6065
 • ALTIN
  $33.839,3200
 • BIST
  $126,0800
Başmüfettiş geldi, tek tek ifadeleri alınacak

Başmüfettiş geldi, tek tek ifadeleri alınacak

11 / 100

Son Güncelleme Tarihi 12.06.2020

İncirliova Belediye Başkanlığına; İçişleri Bakanlığı’ndan Mülkiye Başmüfettişi geldi. Müfettiş Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın iddia ettiği 7 milyon liralık yolsuzluk dosyası ile işten çıkardığı işçilerin şikayetleriyle ilgili incelemelerde bulunuyor. İşten çıkarılan işçilerin tek tek ifadesi alınacak.

 İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın, Belediye Başkanı MHP’li Gürşat Kale zamanında yapılan jeotermal projesiyle ilgili yolsuzluk yapıldığını öne sürerek geçtiğimiz aylarda Cumhuriyet savcılığına şikayette bulunmuştu. Şikayetle ilgili İçişleri Bakanlığı’ndan Mülkiye Başmüfettişi Mehmet Gök geldi.

Mülkiye Başmüfettişi Gök’e de belediye binasının ikinci katında yer alan Belediye Başkan Yardımcısı Feride Hülya Erginer’in odası tahsis edildi.

 Cumhuriyet savcılığının el attığı olayla ilgili müfettişlik belediyede iki ayrı konuyu inceleyecek. Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın iddia ettiği 7 milyon liralık yolsuzluk dosyası ile Başkan Kaya’nın işten çıkardığı işçilerin şikayetleriyle ilgili incelemelerini pazartesi gününden beri sürdüren müfettişlik, yaşananlar hakkında eski belediye personelini de ifadeye çağırıyor. Başkan Aytekin Kaya, kendisinden önce görev yapan MHP’li Gürşat Kale zamanında ilçeyi jeotermal su ile ısıtmak ve soğutmak için bir proje yapıldığını belirterek, “Bundan dolayı da çalışma yapan firmaya ortada hiçbir şey yokken 7 milyon lira verildi. Proje ile ilgili biz savcılığa şikayette bulunmuştuk. Bunun üzerine belediyeye mülkiye müfettişi geldi, araştırma yapıyor. Ne varsa ortaya çıkacak. İnşallah İncirliova’mız açısından bir hak kazanırız. Bizim dönemimizde işten çıkarılan işçiler için de bir inceleme söz konusu. Biz de hesap vermeye hazırız. Allah’a çok şükür alnımız açık. Görev yaptığımız 15 aylık dönemin de hesabını veririz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM