• DOLAR
  $2.128,9900
 • EURO
  $0,6047
 • ALTIN
  $33.691,0800
 • BIST
  $125,6400
Bayramda telefon trafiği artınca hatlar çekmedi

Bayramda telefon trafiği artınca hatlar çekmedi

9 / 100

Son güncelleme Tarihi 25.05.2020

Pandemi ile birlikte sokağa çıkma yasağı birleşince bu yıl Ramazan Bayramı ilk kez evlerde geçiriliyor. Bu da haliyle telefon trafiğini bir hayli artırdı. Ancak telefon konuşması yapan pek çok kullanıcının telefonları zaman zaman çekmedi, çağrı yapılamadı ve arama alınamadı. Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone ise kullanıcıların şikayetlerinin artması üzerine yazılı açıklama yapmak durumunda kaldı. Ancak bu açıklamalar da kafaları bir hayli karıştırdı.

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulandığından vatandaşlar sevdikleriyle telefon üzerinden görüşmek durumunda kaldı. Bu da hiç olmadığı kadar telefon kullanımının artması anlamına geliyor. Kullanıcıların büyük bir kısmı sesli aramayı tercih ederken, WhatsApp ve Telegram gibi uygulamaları kullanarak görüntülü görüşme yapanların sayısında da ciddi bir artış yaşandı.

Ancak hatlar dün pek ‘çekmedi’. Kullanıcıların bu denli yoğun ilgisi sonrası kimi kullanıcı arama yaptığında karşı tarafa hiç ulaşamazken, kimi de görüşmelerde sesin çatallaşma sorununu yaşadı veya görüşmeler kendi kendine sonlandırıldı. Bu sorunların artmasıyla birlikte vatandaşlar internet üzerinden görüşmelerini sürdürmeye çalıştı.

Sorunun tüm gün sürmesiyle birlikte pek çok kullanıcı, şikayetlerini her üç operatöre de iletti ve çözüm aradı. Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone ise Twitter üzerinden yaptıkları açıklamada ‘topu’ birbirine attı.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM