• DOLAR
  $3.657,6000
 • EURO
  $1,5524
 • ALTIN
  $57.915,4200
 • BIST
  $335,5900
Çalışan Gazeteciler Günü’nde Açılışını Yaptılar

Çalışan Gazeteciler Günü’nde Açılışını Yaptılar

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) İletişim Fakültesi İletişim Uygulama Merkezi ve ADÜTV açılışları, Çalışan Gazeteciler Günü olan 10 Ocak tarihinde gerçekleşti.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla ADÜtv ve E-Spor’ü tören hizmete açtı. ADÜTV’nin Aydın’a ve üniversiteye çok büyük katkılarının olacağını söyleyen İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halim Esen, ADÜTV hayalinin gerçek olmasında en önemli katkıyı sunan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkürlerini sundu.

ADÜTV Kendi Stüdyosunda İlk Canlı Yayınını Gerçekleştirdi. İletişim Uygulama Merkezi’nin açılışının ardından Rektör Aldemir ve beraberindeki heyet, teknik açıdan ülkemizdeki en iyi stüdyolardan biri haline gelen ADÜ İletişim Fakültesi Stüdyoları’nda ADÜTV’nin ilk canlı yayınını öğrencilerle birlikte gerçekleştirdi. ADÜTV’nin kendi stüdyosunda gerçekleştirdiği ilk canlı yayının konuğu Rektör Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir oldu.

ADÜTV, Üniversitede Yapılanları Halkla Paylaşmak Adına Önemli Bir Proje ADÜTV’nin öğrencilerin kendilerini geliştirebilmeleri için önemli bir proje olduğunun altını çizen Aldemir, “İletişim Fakültesine verdiğimiz emeğin karşılığını fazlasıyla aldığımızı görmek bizleri gururlandırırken doğru yatırımlar yaptığımızı da gösterdi. ADÜTV, Üniversitede yapılanları halka aktarmak adına katalizör görevi görecek, böylelikle Aydın halkı ADÜ’yü daha yakından takip etme fırsatı bulacak.

ADÜTV ile sınırlı kalmayıp zaman içinde ADÜ Radyo, ADÜ Gazete’yle de halkımıza ulaşmayı hedefliyoruz” dedi ve birlikteyken çok daha büyük işlere imza atılacağını söyleyerek ADÜ’lü olmanın bir ayrıcalık olduğunu vurguladı.

Mac Laboratuvarları, Reji Odası ve Canlı Yayın Stüdyosu’nu, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Mehmet Umut Tuncer tarafından bilgilendirilerek gezen Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir başkanlığındaki ekip, öğrencilerle yapılan röportajların ardından Fakülteden ayrıldı.

“E-SPOR ALANINDA YATIRIM YAPAN İLK DEVLET ÜNİVERSİTESİYİZ”

Ülkemizde E-Spor alanında devlet üniversiteleri içinde bu yatırımın yapıldığı ilk üniversite olduğumuzu aktaran Radyo Sinema Topluluğu 4 sınıf öğrencisi Emre Can Şahin, dünyada ve Türkiye’de e-spor izlenme oranları, e-sporda lig sistemi ve üniversite takımları, uluslararası alanda ve ülkemizde katıldığımız turnuvalar hakkında bilgi verdi. Uluslararası ilk turnuvamızı 128 takım içerisinde 10 sırada tamamladığımızı belirten Şahin, desteklerinden dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’e teşekkür ederek açıklamalarına son verdi. Medya-Teknoloji Alanında Gelişmiş Bir Alt Yapıya Sahibiz İleri Teknolojiler Laboratuvarı ve Tasarım Atölyesi hakkında bilgiler veren İletişim Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Behiç Alp Aytekin, medya-teknoloji alanında gelişmiş bir alt yapıya sahip olduğumuzu belirterek, laboratuvarda var olan teknolojiyle otizmli ve down sendromlu çocukların rahatsızlıklarına erken tanı konulabileceğini de sözlerine ekledi. Aytekin, bu teknolojinin Teknopark düzeyindeki çalışmalarla birleştiğinde güzel sonuçları olabileceğini ifade etti.

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM