• DOLAR
  $3.477,3100
 • EURO
  $1,4199
 • ALTIN
  $44.765,8000
 • BIST
  $286,4400
Çerçioğlu’ndan, Aytekin Kaya’ya destek

Çerçioğlu’ndan, Aytekin Kaya’ya destek

Aydın’ın İncirliova ilçesinin İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya’nın makam otomobilinden sonra makam odasına da dün icra geldi. Makam koltuğu, masası ve içerideki eşyaları haczetmeye gelen icra memurları tutanak tutup, ayrıldı. Özlem Çerçioğlu, CHP ve İYİ Parti İl Başkanları ise destek için Kaya’nı ziyaret etti.

İncirliova Belediyesinde 2014 yılında işten çıkartılan 96 kişi, Belediyeden alacakları için Aydın İş Mahkemesi’ne dava açtı. Davayı kazanan işçiler, avukatları aracılığıyla icra işlemi başlattı. 2019 yılı mart ayındaki son yerel seçimde İYİ Parti’den İncirliova Belediye Başkanı seçilen Aytekin Kaya’nın, 09 UC 001 plakalı makam aracına geçen 30 Eylül’de 96 işçinin toplam 1 milyon 500 bin lira olan alacağı nedeniyle icra konuldu. İcra memurları belediye önündeki makam aracını almaya geldiğinde Belediye personeli iş makineleriyle makam aracının etrafını kapattı ardından aracı başka bir yere götürdü. Belediye, alacaklıların avukatına haftalık 25 bin lira olmak üzere toplamda 400 bin lira ödediğini açıkladı ancak geriye kalan 1 milyon 100 bin lira için icra işlemleri devam etti.

BİR İCRA DA MAKAM ODASINA

İşçilerin avukatı bugün icra memurları İncirliova Belediyesi’ne geldi. Zabıta ekiplerinin kullandığı 09 UH 001 plakalı otomobili götürmek istedi. Ancak, Belediye görevlileri otomobili vermeyip, başka bir yere kaçırdı. İcra memurları daha sonra polis eşliğinde makam odasına icra işlemi için geldi. Meclis üyeleri, vatandaşlar ve belediyenin avukatı Demet Rincap icra memurlarını karşıladı. İcra memurları makam koltuğu, masa, televizyon ve diğer eşyaları icra işlemiyle götürmek istedi. Ancak daha sonra kamu hizmeti verildiği için sadece tutanak tutmakla yetinip, Belediyeden ayrıldı.

DESTEK İÇİN GELDİLER

Belediyeye gelen icrayı duyan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Aydın İl Başkanı Ali Çankır, İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, il ve ilçe yönetimleri ile birlikte Aytekin Kaya’ya destek ziyaretinde bulundu. Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Dün talihsiz bir gün yaşadık. Ticari hayatımda bana hiç icracı gelmedi. Makama icra gelince şok olduk. Makam odamı boşaltacaklarını söylediler.  Bende buyurun boşaltın dedim. Yazdılar daha sonra icra memuru kaldırmayacaklarını söyleyerek terk edip gittiler. Önceki belediye zamanında davaların çoğunluğu sonuçlanmasına rağmen hiç icra gelmemiş. Biz göreve geldiğimiz günden beri icralarla uğraşıyoruz. Büyükşehir arkamızda olursa kimse bize bir şey yapamaz. 11 ayda hiç taşınmaz satmadan tasarruf yaparak 12 milyon 94 bin 308 lira borç ödedim. Ödemeye de devam ediyorum.”

“ÇADIR KURAR YİNE HİZMET YAPARIZ”

Özlem Çerçioğlu, “Bizler makam mevkii için burada değiliz. Kurarız meydana çadırı getiririz plastik masa sandalyeyi hizmeti yine yaparız. O masa ve sandalyeyi de İncirliova halkı getirir.  İncirliova belediyesinin bütçesi bellidir. 11 ayda 12 milyon gibi bir para ödenmiş. Borcunu düzenli ödeyen bir belediye var. Normalde sizi gelip tebrik ederek kutlamaları gerekiyor. Ama böyle bir şeyle karşılaşmak gerçekten çok üzücü bir olaydır. Olmasını istemediğimiz bir durum. Bu masa ve bu sandalye gitse ne olur. Elimizden gelen tüm desteği vermeye hazırız. Yapılacak projeleriniz varsa hemen getirin yapalım” dedi. CHP İl Başkanı Ali Çankır ve İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı’da, Kaya’nın her zaman yanında olacaklarını söyledi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM