Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Çöpte atılan Kuran’ı Kerimleri hurdacı buldu

Çöpte atılan Kuran’ı Kerimleri hurdacı buldu

ResimLink - Resim Yükle

AYDIN’ın Çine ilçesinde 20 yıllık hurdacı Mustafa Kılıç, çöpe atılmış 7 adet Kuran’ı Kerim buldu. Gördüğü manzara karşısında şaşkına dönen Kılıç, “İlk kez böyle bir şeyle karşılaştım” dedi.

Çöpte atılan Kuran’ı Kerimleri hurdacı buldu
Çöpte atılan Kuran’ı Kerimleri hurdacı buldu

Hurdacılık yaparak ailesinin geçimini sağlayan Mustafa Kılıç, her günkü gibi çöpten hurda ve kağıt topladığı sırada Karakollar Mahallesinde çuvalın içerisinde çöpe atılmış kitap buldu. Merak ederek açtığı çuvalın içerisinden 7 adet Kuran’ı Kerim olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadı. Kuran’ı Kerimleri çuvaldan çıkaran Kılıç, evine getirerek temizledi. Çok üzüldüğüne değinen Kılıç, bulduğu Kuran’ı Kerimleri Diyanet İşlerine vereceğini söyledi.

“SAHİP ÇIKTIM”

Gördüğü manzara karşısında şok yaşadığına değinen Mustafa Kılıç, “Bu yapılan nedir, nasıl bir insanlıktır. İnancını yitirmiş bu insanların yapmış olduğu bu davranış kabul edilebilir mi? Ben kendi utancımdan bu değerlerimize sahip çıktım. Bunları Ankara’ya göndereceğim. Sonra diyorlar ki kuraklık var. Memlekete yağmur yağmıyor. Allah şimdi su verir mi?” diyerek tepkisini dile getirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM