• DOLAR
  $2.128,9900
 • EURO
  $0,6047
 • ALTIN
  $33.691,0800
 • BIST
  $125,6400
Develer depremzedeler yararına güreşti

Develer depremzedeler yararına güreşti

Aydın’ın Kuyucak İlçesinde pehlivan develer Malatya ve Elazığ’da meydana gelen depremde mağdur olan vatandaşlar için güreştiler.

Kuyucak’ta yapılan deve güreşinden elde edilen gelir Malatya ve Elazığ depremzedelerine gönderilecek. Deve güreşini vatandaşlar ücretsiz izledi. Ancak güreşe yapılan bağışlar ve toplanan paraların depremzedeler için ayrıldığı ifade edildi.

AK Parti Kuyucak Belediye Başkanı Metin Ertürk, “Bugün Ege Bölgesinin en büyük deve güreş arenalarından olan Kuyucak Deve Güreş arenasında güreşen develerimizin tüm gelirlerini Malatya ve Elazığ’da meydana gelen deprem felaketinde zarar gören vatandaşlarımıza göndereceğiz. Bu gün burada ‘Kuyucak Deve Güreş Arenası’nda çok güzel bir hava ortamında Ege Marmara ve Akdeniz Bölgelerinden gelen 120 namlı güreş develeri gün boyu güreşlerini sürdürecekler. Bizler bu güreşler ile Türk örf ve adetlerimizi, Yörük kültürümüzü bu arenalarda yaşatmaya çalışıyoruz. Ülkemizin dört bir yanından bu arenalara gelen vatandaşlarımız hem güreşleri izliyorlar, hem de birbirleri ile sohbet etme imkanı buluyorlar. Biz geçtiğimiz yıllarda deve güreşlerimizi ilçemizde bulunan Meslek Yüksel Okulumuzun yararına düzenlemiştik. Bu yılda hem depremlerde hem de çığ felaketinde zarar gören vatandaşlarımız yararına düzenliyoruz. Bu gün arenamızda 10 bin vatandaşımız deve güreşlerini izliyorlar” dedi.

Deve güreşlerini AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim, Kuyucak ilçe Kaymakamı Yılmaz Kurt, Bozdoğan Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm çevre ilçelerin Belediye Başkanları izledi. Güreşler sonunda güreşlerde dereceye giren deve sahiplerine kupaları verildi. Vatandaşlar Deve güreşlerini ücretsiz izlediler. Deve güreşleri için komitenin ilçede bulunan iş adamlarından ve esnaflardan toplamış oldukları bağışlar depremzedelere gönderileceği belirtildi.

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM