• DOLAR
  $3.566,0100
 • EURO
  $1,6783
 • ALTIN
  $57.147,1200
 • BIST
  $345,0800
DEVELER MAHALLENİN GÜVENLİĞİ İÇİN GÜREŞTİ

DEVELER MAHALLENİN GÜVENLİĞİ İÇİN GÜREŞTİ

AYDIN Haber Merkezi – Aydın’ın Germencik İlçesi kırsal Turanlar Mahallesinde 9’cusu yapılan Deve Güreşi Festivalinden elde edilecek gelir mahalleye kurulacak mobese kamerası için harcanacak.

Germencik, Alangüllü Deve güreşleri Arenasında düzenlenen Deve Güreşi sıcak havalara rağmen Ege , Marmara ve Akdeniz Bölgesinden gelen 124 pehlivan develerinin kıran kırana güreşmesi büyük ilgi çekti.  Güreşleri izleyenler arasında Germencik Belediye başkanı Fuat Öndeş ve Meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş hazır bulundu. Güreşe maddi ve manevi olarak destek veren Germencik Belediye başkanı Fuat Öndeş, “Bu gün 24 Kasım Öğretmenler günü başta Ulu Önder Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler günlerini kutluyorum. İlk defa Belediye Başkanı olarak Deve Güreşlerinde bulunuyorum. İlçemde bu günkü güzelliği Öğretmenler gününe denk gelmesi kültürümüze kan vermeye destek vermeye çalışıyoruz. Bundan sonra da hep beraber dostlarımızla beraber destek vereceğiz. Kültürümüzü hep yaşatacağız” dedi.

BAYAMLARA VE ÇOCUKLARA ÜCRETSİZ

Turanlar Mahalle Muhtarı Himmet İzmir ise, “Bu yıl Deve Güreşi şenliğimizin 9’uncusunu gerçekleştiriyoruz. Bu festivali gerçekleştirirken Germencik Belediye başkanımızın desteğiyle gerçekleştiriyoruz. Bu Deve Güreşlerimizi hem kültürümüzü yaşatmak adına hem mahallemizin eksiklerini tamamlanması adına vesile olmaktadır. Türkiye’nin her tarafından deveci arkadaşlarımıza dost eli uzattık. Onlarda hiçbir ücret talep etmeksizin bu dostluğumuza cevap olarak festivalimize katıldılar. Bu festivalden elde edeceğimiz gelirle Turanlar Mahallemize Mobese Kameraları taktırmak istiyoruz. Bundan önceki festivallerden de gerek okulumuzda gerek Camimizde sosyal olarak ihtiyaçlarımız tamamen giderilmiş bu yönden hem kültürümüzün yaşatılması hem Mahallemizin eksiklerinin giderilmesi adına bu tür festivallerin devam etmesi bu birlik beraberliğin kardeşliğin sürmesi temennimiz. 124 pehlivan Devenin bulunduğu Güreşimizde bayanlara ve çocuklara ücretsiz erkeklere kişi başı 15 TL” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM