Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar

Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar

AYDIN’ın Koçarlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ilçede eğitim gören anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin önerisine destek olarak ‘Misafir Kabul Etmiyoruz, Misafirliğe Gitmiyoruz’ projesi başlattı. Kampanyaya velilerde destek olunca kapılara uyarıcı notlar asıldı.

Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar
Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın geçtiğimiz günlerde en çok koronavirüs artışı olan 15 ili açıkladı. Bu iller arasında Aydın’da vardı. Aydın’ın Koçarlı İlçesinde de son günlerde vakaların artması ve ölenlerin çoğalmasıyla tedirginlik hatsafhaya ulaştı. En çok vakaların ev ziyaretlerinden bulaştığını öğrenen öğretmenler öğrencilerinde önerisiyle ‘Misafir Kabul Etmiyoruz, Misafirliğe Gitmiyoruz’ projesi başlattı. Projeye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve öğrenci velileri de destek verince tüm kapılara öğrenciler tarafından yazılan ‘Misafir Kabul Etmiyoruz, Misafirliğe Gitmiyoruz’ uyarıcı notları asıldı. Buradaki amacın ev ziyaretlerini ortadan kaldırarak koronavirüsün daha fazla yayılmasını önlemek olduğu belirtildi.

Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar
Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar

“OKULUMUZA GİDELİM”

İlkokul 3. Sınıf öğrencisi Hayat Yılmaz, “Misafir kabul etmiyoruz. Çünkü koronavirüs nedeniyle bayramlarımızı, arkadaşlarımızı ve sağlık çalışanlarımızı desteklemek için bu projeyi yaptık. Maske, temizlik ve sosyal mesafeyi koruyun. Okullarımızda açılsın ki bizde artık okulumuza gidelim ve bir şeyler öğrenelim.”

“BÜYÜKLERE DERS NİTELİĞİNDE BİR PROJE”

Öğrenci velisi Kadriye Yılmaz, “İlçemizde pandemi dolayısıyla vefatlar çoğalmaya başladı. Hepimiz korkuyoruz. Çok yakınımız ya vefat etti yada pozitif vaka kaptı. Çocuklarımızda bir büyüklere ders niteliğinde bir proje başlattılar. Misafirliğe gitmiyoruz ve misafir kabul etmiyoruz.  Bu projeye bizi de dahil ettiler. Özellikle sağlık çalışanları ve bizler için bizde çocuklarımıza destek olduk. İnşallah çocuklarımızın sayesinde bu kötü günleri atlatacağız. Sağlıklı eski günlerimize kavuşacağız.”

Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar
Evlere misafir kabul etmiyor, Misafirliğe gitmiyorlar

“DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİK”

Öğrenci velisi Gülben Zaynık, “Biz bu yazıyı yazdık çünkü koronavirüs iyice arttı. Kendimizi tehlikede hissediyoruz. Etrafımız artık sarıldığı için bu tazıyı kapıya asacağız ve artık bizde misafir kabul etmeyeceğiz. Zaten gitmiyorum bundan sonrada gitmeyeceğim. Bu yazıyı yazarak biraz dikkat çekmek istedik. Yaşlımız ve kronik hastamız var.”

“AMAÇ EV ZİYARETLERİNİ ORTADAN KALDIRMAK”

Amaçlarının bu proje ile ev ziyaretleirni ortadan kaldırmak olduğuna değinen projeyi başlatan 80.Yıl Cumhuriyet Anaokulu Müdürü Selma Karakaş, “Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca, Koronavirüs vakalarının en çok olduğu ve yüzde 100 arttığı 15 ili açıkladı. Bu iller arasında Aydın’da vardı. Vakaların artmasının birinci nedeniyse yapılan ev ziyaretleri olduğunu öğrendik. Bizde öğrencilerimizi virüsten koruma amacıyla bu sosyal sorumluluk projesini başlattık. İlçemizde ana sınıfı, ilkokul ve ortaokul öğrencilerine evlerinin kapısına ‘Misafirliğe gitmiyoruz, misafir kabul etmiyoruz’ bir uyarı notlarını asmalarını istedik.”

“ÇOCUKLARIN ÖNERİSİNE DESTEK OLDUK”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Arıkoğlu ise, “Projenin çıkış noktası giderek pandemi dolayısıyla vakalar artmaya başladı. Bunlar arttıkça bizde öğrencilerimizle birlikte ne yapabiliriz ve nasıl katkı sunabiliriz düşüncesine girdik. Çocuklardan böyle bir fikir ve öneriler geldi. Bizde bu önerileri destekledik. Çocuklarımıza böyle bir çalışma yaptık. Çocuklarımızın da içinde bulunduğu gündeme bir katkısı oldu. Çocukları sadece okul ortamlarında eğitim değil hayatın içinde yaşayarak eğitim görmelerini istiyoruz.”

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Aydın Koçarlı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM