• DOLAR
  $3.683,9900
 • EURO
  $1,5964
 • ALTIN
  $58.894,2900
 • BIST
  $345,7000
Geri Dönüşümle 42 Ülkeye ihracat yapıyor

Geri Dönüşümle 42 Ülkeye ihracat yapıyor

AYDIN’ın Nazilli İlçesinde bulunan ilin tek geri dönüşüm Fabrikası 13 Tır hurda kâğıdı geri dönüşüme kazandırarak, yılda 5 yüz bin ağacı kesilmekten kurtararak ürettiği yaş pasta altığını da 42 ülkeye ihraç ediliyor.

Aydın bölgesinde tek olma özelliğini taşıyan, 12 bin 500 metre kare alan üzerindeki iki ayrı fabrikada üretim yapan ve İzmir, Denizli ve Aydın bölgesinden toplanan günlük 13 Tır hurda kağıdı işleyerek mukavva haline getirip, yaldızlı yaş pasta ve somon balıkları altlığı üreterek Irak, Suriye, Katar, Kenya, Dubai, İngiltere ve Almanya başta olmak üzere 42 ülkeye ihracat yapıyor.

80 işçinin çalıştığı Fabrikanın kapasitesini artırarak, 2023 yılına kadar 20 Milyon Dolar ihracat getirisine çıkmayı hedeflediklerini, ancak Organize Sanayi Bölgesinde yeni fabrika kuracak araziyi bulamadığını ve devlet desteği beklediğini açıklayan İş İnsanı Polat Güven’i ziyaret eden Aydın Milletvekili ve KİT Komisyonu başkanı Mustafa Savaş Fabrikaları gezdikten sonra sahibini dinledi.

“ON KAT DAHA BÜYÜRÜZ ANCAK ARAZİ VE DEVLET DESTEĞİ LAZIM”

Makine Yüksek Mühendisi Polat Güven yaptığı açıklamada, “Fabrikanın istihdam ve fiziki yapısını büyütmek için 100 dekar araziye ve devlet desteğine ihtiyaç var. Bugüne kadar kendi imkânlarımızla büyüdük, destek almış olsak on kat daha büyürdük, yeni yatırımlar yapmak istiyoruz ancak OBS’de bize hitap edecek büyüklükte arazi bulamıyoruz, ayrıca Devletimizin ihracata yönelik desteğinden faydalanmak istiyoruz” dedi.

“ZENGİNLEŞMEK İÇİN ÜRETMEK ZORUNDAYIZ”

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş ise;  “Hükümetimizin özellikle ihracata yönelik hibe ve destekleri var, ülke olarak zenginleşebilmemiz için üretmek zorundayız, üretirsek istihdam olur, üretirsek ihracat olur, biz de ülke olarak kalkınırız. Üreten ve istihdam sağlayan sizin gibi işadamlarımızın başımızın üzerinde yeri var bu nedenle de sizi kutluyor ve tebrik ediyorum. Bu nedenle size arazi bulunması konusunda da yetkililerle görüşerek gerekeni yapacağız” diyerek söz verdi. Savaş ayrıca Polat Güven’i 2019 yılında vergi Rekortmeni olduğunu öğrenince işadamını bir kez daha kutladıktan sonra fabrikadan ayrıldı.

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
nazilli polat güven

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM