• DOLAR
  $2.199,8000
 • EURO
  $0,6260
 • ALTIN
  $37.156,8200
 • BIST
  $129,2400
İnsanlara eğlence, haşerelere zehir

İnsanlara eğlence, haşerelere zehir

11 / 100

Son Güncelleme Tarihi 20.05.2020

İncirliova Belediyesi yaz mevsiminin gelmesiyle ortaya çıkan haşereler için ilaçlamasını sürdürürken, vatandaşlara moral açısından Efe Türküleri çalınıyor.

Aydın'da bir berberin koronavirüs testi pozitif çıktı

İncirliova Belediyesine ait 3 ilaçlama aracı her gün akşam saatlerinde mahallerde ilaçlama yapıyor. İlaçlama araçlarına konulan müzik sistemi ise Efeler Türküleri ile insanlara moral dağıtırken, haşarelere ise zehir saçıyor.

Aydın'da bir berberin koronavirüs testi pozitif çıktı
Aydın’da bir berberin koronavirüs testi pozitif çıktı

Yapılan çalışma hakkında bilgi veren İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya; “Koronavirüs salgını halkımızın ciddi derecede moralini bozdu. İşini kaybedenler, dükkanlarını kapatanlar oldu. Biz de İncirliova Belediyesi olarak yaz mevsiminin gelmesiyle yaptığımız ilaçlama çalışmasını hem daha fazla görünür kılmak, hem de şu salgın günlerinde halkımıza moral vermek için ilaçlama araçlarımıza müzik sistemi kurduk. Efeler diyarı Aydın’ımızda, İncirliova’mızın sokak ve caddelerinde Ege yöresinin Efe türkülerini, Aydın zeybeğini çalarak ilaçlama yapıyoruz. Üç ayrı ekip olarak akşam saat 19.00 da çalışmamız başlıyor, gece saat 03.00’e kadar devam ediyor. Namaz vakitlerinde ve gece saatlerinde müziği kapatıyoruz. 28 mahallemizin tamamında ilaçlama yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan çok olumlu geri dönüşler aldık, beni arayıp teşekkür ediyorlar. İncirliova Belediyesi olarak halkımızın sağlığı ve mutluluğu için gece gündüz demeden çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM