Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

İzmir’de iki kardeşe şiddet iddiasında üvey baba tutuklandı

İzmir’de iki kardeşe şiddet iddiasında üvey baba tutuklandı

İki kardeşe anneleri evde yokken kötü muamelede bulunup, keser sapı ve sopa ile şiddet uyguladığı ileri sürülen üvey baba Muhittin Öztürk, cezaevine gönderildi.

İzmir’in Foça ilçesinde yaşayan ve bir kamu kurumunda temizlik işçisi olarak çalışan 2 çocuk annesi Canan G., özel bir işletmede işçi olarak çalışan 13 yıllık eşi Kenan G.’den ocak ayında boşandı.

Çocukların velayeti ise annelerine verildi.

Boşanmasının ardından Canan G.’nin çocukları ile yaşadığı Yenibağarası Mahallesi’ndeki eve ise çevresine ‘dini nikahlı eşim’ diye tanıttığı Muhittin Öztürk taşındı.

ÇOCUKLARA ŞİDDET UYGULANDI

Canan G.’nin evinden 22 Ağustos’ta gece saatlerinde gelen gürültülerden, çocukların dövüldüğünü fark eden komşuları durumu jandarmaya bildirdi.

Eve gelen jandarma ekipleri, vücutlarında yara ve darp izleri bulunan İ.B.G. ve kardeşi S.B.G.’yi kurtardı.

ANNE VE DİNİ NİKAHLI EŞİ GÖZALTINA ALINDI

Foça Devlet Hastanesi’ne götürülen iki çocuk için ‘darp raporu’ alınırken, jandarma da çocukların annesi Canan G. ve birlikte yaşadığı Muhittin Öztürk’ü gözaltına aldı.

Çocuklar ise öz babaları Kenan G.’ye teslim edildi. Jandarmadaki işlemlerinin ardından Canan G. ve Muhittin Öztürk dün adliyeye sevk edildi.

“ÇOCUKLARI ANNELERİ DÖVDÜ”

Öztürk, Foça Sulh Ceza Hakimliği’ndeki ifadesinde suçlamaları kabul etmeyip, “Çocuklar beni üvey babaları olarak kabullenmedi. Evde istemediler. Onlara şiddet uygulamadım. Eğitimleri ile ilgilendim. İstanbul’a ve başka yerlere tarihi, kültürel gezilere götürdüm. Çeşitli tarihlerde, cüzdanımdan para eksilmesi üzerine, kendilerine tenkitlerde bulundum. Bu nedenle tartışmalarımız oldu. Ancak çocuklara şiddeti anneleri uyguladı. Ben, kendisine engel olmaya çalıştım” dedi.

“YALAN SÖYLEDİĞİ İÇİN SOPAYLA DÖVDÜM”

Canan G. ise ifadesinde çocukları kendisine yalan söyledikleri zaman dondurma, çikolata, kek almamakla cezalandırdığını belirtip, “Kızım İ.B.G. bana 5 yaşındayken dayısı M.Ç.B.’nin kendisine ve kuzeni N.T.’ye cinsel tacizde bulunduğunu söyledi. Aynı şekilde komşumuzun oğlu A.E. ve D.D.’nin de cinsel tacizde bulunduğunu anlattı. Sonra, iki hafta boyunca bu konu üzerine kızımla sürekli konuştum. Kızıma bu söylediklerinin önemli iddialar olduğunu belirtip, ‘Yalan söyleme, gerekeni yaparım’ diye uyardım. Ancak daha sonra, her sorduğumda tutarsız cevaplar verdi. Sürekli yalan söylediği için kızımı dövdüm. Omuzları ve dizlerine sopa ile vurdum. Kızım, omuzundaki yaraları kaşıyınca, yarası daha da derinleşti. Dini nikahla yaşadığım Muhittin Öztürk, hiçbir şekilde kızlarıma şiddet uygulamadı. S.B.G.’yi de benden izinsiz para aldığı için parmaklarına sopa ile vurarak, dövdüm” dedi.

“ÜVEY BABAMIZ BİZİ TUVALETE KİLİTLİYOR”

Vücudunun çeşitli yerlerinde morluklarla her iki omuzunda büyük ve açık darp yaraları olan 14 yaşındaki İ.B.G. de pedagog eşliğinde alınan ifadesinde, Muhittin Öztürk’ün 11 aydır anneleriyle aynı evde yaşadığını belirtip, “Üniversitede öğretim görevlisi olduğunu söyledi bize, annem bize iyi davranıyor ama zaman zaman sözlü cezalar veriyor. Üvey babamız Muhittin Öztürk ise annem evde yokken sürekli bize şiddet uyguluyor, azarlıyor, odaya, tuvalete kilitliyor, aç bırakıyor” dedi.

“ANNEM GÖRDÜĞÜM ŞİDDETE GÖZ YUMUYOR”

İ.B.G., son olarak ifadesinde 22 Ağustos’ta yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Annem evde yoktu. Üvey babam, keser sapı ile omuzlarıma ve yüzüme vurdu. Vücudumdaki yaralar bu şekilde oluştu. Bunların dışında annem evde yokken, beni çeşitli sebeplerle cezalandırmak için yere yatırarak karnıma vuruyor, ayakları ile eziyor. Annem, üvey babam ile birlikte gördüğüm şiddete göz yumuyor”

ÜVEY BABA TUTUKLANDI

İfadelerinin ardından Canan G., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, Muhittin Öztürk tutuklandı.

Öte yandan, iki kardeş, bugün Foça Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerince öz babaları Kenan G.’den alınıp, tedavileri için Menemen Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

“EŞİMİN BENİ ALDATTIĞINI ÖĞRENDİM”

Çocuklarının şiddete maruz kaldığını çağrıldığı jandarma karakolunda öğrendiğini belirten Kenan G. ise “Eşimin beni aldattığını öğrendim. Ancak, affettim. Çocuklar için ayrılmak istemedim. Haberim yokken dava açmış, boşandık. Son zamanlarda çocuklarımı sormak için aradığımda, telefonlarımı açmıyordu. Mesajlarıma bakmıyordu. Allah’tan komşular çocuklarımın feryadını duyup, şikayet etmişler” dedi.

Kaynak: Dha

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM