• DOLAR
  $3.492,8000
 • EURO
  $1,4404
 • ALTIN
  $44.920,5100
 • BIST
  $285,2200
Kaya; MHP’li Pehlivanı alkışlayanlarda görevden alınsın

Kaya; MHP’li Pehlivanı alkışlayanlarda görevden alınsın

AYDIN Haber Merkezi – MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan’ın, İYİ Parti İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya, ‘Asker karısı gibi ağlama’ sözünü sarf etmesi üzerine MHP Genel Merkezi tarafından görevden alınmasını az bulan İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Burak Pehlivanı alkışlayanlarından görevden alınmasını istedi.

İncirliova Belediye Meclisinde Cumhur İttifakı Meclis Üyeleri ile Belediye Başkanı arasında geçen gerginlikten sonra göreve yeni atanan MHP İncirliova İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu ve yönetiminin tanıtım toplantısına katılan MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’ya, “Asker karısı gibi ağlama’ sözlerini sarf etmesi üzerine sosyal medyada büyük tepki toplaması üzerine MHP Genel Merkezi tarafından görevden alındı. Millet İttifakı ise MHP Genel Merkezinin aldığı bu kararı yerinde bulurken, Pehlivanı alkışlayanlarında görevden alınmasını istedi. İYİ Parti İncirliova Belediye Başkanı Belediye Kültür Merkezinde konuyla ilgili toplantı düzenledi. Toplantıya İYİ Parti İl Başkanı Cemal Sarı’nın da aralarında bulunduğu ilçe belediye başkanı, İlçe başkanı ve partililer katıldı. CHP’lilerde destek verdi.

AYTEKİN KAYA PEHLİVANI KINADI

Aytekin Kaya yaptığı konuşmada, “Öncelikle vatanımızın güvenliği ve bizlerin huzur içerisinde yaşayabilmesi için canlarını hiçe sayan kahraman askerlerimizin emanetleri olan asker eşleri için Burak Pehlivan’ın sarf ettiği hakaret içerikli çirkin sözleri dolayısıyla kendisini bir kez daha kınıyorum. Asker eşleri bizim başımızın tacıdır, onurumuzdur, gururumuzdur.  Bu konuda gereğini yaparak Burak Pehlivan’ı görevden alan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’ye ve Genel Merkez yöneticilerine gösterdikleri hassasiyet ve duyarlılık için teşekkür ediyorum. Ancak bu konuda sadece Burak Pehlivan’ın istifası yetmez. O günkü toplantıda Burak Pehlivan’ın yanında oturan ve o çirkin sözleri alkışlayan MHP İncirliova İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu ve diğer kişiler de gereğini yapmalı, istifa etmelidir. Çünkü bu kişiler Burak Pehlivan’ın sözlerini alkışladıklarına göre onunla aynı düşünceye sahiptirler” dedi.

“İYİ PARTİLİ BELEDİYE BAŞKANLARINA KİMSE AYAR VEREMEZ”

İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı ise, “İYİ Parti olarak siyasette hep seviyeli bir duruş sergiledik. Kutuplaştırmadan gerginliklerden hep uzak durduk. Çünkü gerginlik dili siyaseten bir şeyi olmayanların üslubudur. MHP İl Başkanı Belediyenin meclis çalışmaları çerçevesinde kalması gereken, konular üzerinde Belediye Başkanına yüklenerek sözde ayar vererek daha da ileriye giderek tehdit ediyor. Burak Pehlivan Aytekin Kaya’ya hitaben ‘Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu’ diye soruyor. Aynı soruyu biz Burak Pehlivan’a soruyoruz. ‘Ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Bu son ihtarımızdır diyorsun. Yani tehditte bulunuyorsun. Aytekin Kaya senin dediğini yapmaz ise ne yapacaksın. Bizi tehditle korkutacağını mı zannediyorsun. Diğer ifadede ise diyosunki, ‘asker karısı gibi ağlama’ temsil ettiğim makama bu ifadeyi yakıştıramadım. Bu ifade ile asker eşlerine hakaret ediyorsun. Bir taraftan da tüm kadınları küçümsüyorsun. Asker eşleri ancak eşlerini vatana şehit verdiğinde ağlarlar. Bu ifadenle bu insanları rencide ettin. Sosyal medyadan asker eşlerinden özür dilemişsin. Ancak sende biliyorsun ki, bazı şeylerin özrü olmaz. İYİ Parti’nin belediye başkanına hiç kimse ayar vermeye kalkamaz” diye konuştu.

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM