• DOLAR
  $3.510,7400
 • EURO
  $1,5433
 • ALTIN
  $45.358,4200
 • BIST
  $291,5500
Kaymakam ve daire amirleri sigara denetimine çıktı

Kaymakam ve daire amirleri sigara denetimine çıktı

AYDIN Haber Merkezi – AYDIN’ın İncirliova İlçe Kaymakamı Ediz Sürücü daire amirleri ile birlikte farkındalık yaratmak için türün ve tütün mamulleri denetimine çıktı. Kapalı alanda sigara içeni ve içireni bulamayan kaymakam, işyeri sahipleri ve vatandaşlara teşekkür etti.

İncirliova Kaymakamı Ediz Sürücü beraberinde İlçe Jandarma Komutanı Kıdemli Başçavuş Ahmet Kurt, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çalışkan, Germencik İlçe Emniyet Müdürü (Vekaleten) Korhan Özmenlikan, sağlık, belediye ekipleri ve polislerden oluşan denetim ekibi Sevgi Yolunda bulunan işyerlerini tek tek gezerek tütün ve tütün mamulleri denetimi gerçekleştirdi. İşyerlerine yapılan denetimlerde ‘sigara içmek yasak’ yazınsın asılması ve vatandaşların kurallara uymasından dolayı Kaymakam Ediz Sürücü oldukça memnun kaldı. İşyeri sahipleri ve vatandaşlar sigara denetimine çıkan kaymakam ve daire amirlerini görünce hem şaşırdı, hemde memnun kaldılar.

“HERKES UYGULAMADAN MEMNUN”

Kaymakam Ediz Sürücü denetim esnasında gazetecilere yaptığı açıklamada; “İncirliova Kaymakamlığı olarak benim başkanlığımdaki üst düzey yöneticilerin katılımıyla kapalı mekâna sahip tüm işletmelerimizi kontrol denetim ekibi ile birlikte denetledik. Uygulamanın nasıl devam ettiğini yerinde gördük. Tütünle alakalı kapalı mekânlarda sigara içilmesi ve tütün mamulü tüketilmesine ilişkin yasa gayri kişiselleştirilmiş bir şekilde devam ediyor. Vatandaşımızda, işletme sahipleri de, işletmelerden hizmet alan vatandaşlarımızda bu uygulamadan gayet memnun olduğunu gördük. Bizim maksadımız bir farkındalık yaratmaktı.  Türün kontrol ekibimiz zaten neredeyse her gün denetim yapıyor. 2019 yılı bütçe kanununa göre içen için 153 lira ceza, eğer bir müessese içtirirse onun cezası da 2 bin liradan başlıyor. Ayrıca farklı ilçelere çapraz denetime de çıkıyorlar tanınmak için. Kurallara uymayanı yakaladıklarında tabiî ki işlem yapılıyor. Bu konu üzerinde durmaktı. Hem işletme sahiplerine hemde vatandaşlarımıza bu duyarlılıklarından dolayı hepsine teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
ediz sürücü

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM