Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Kendi yaptığı konteyner eve bir milyona satılığa çıkardı

Kendi yaptığı konteyner eve bir milyona satılığa çıkardı

58 / 100

Aydın’ın Köşk İlçesine Mimar Ozan Demirbaş, koronavirüs nedeniyle kendi imkanlarıyla tasarlayım yaptığı konteyner evi bir milyon lira değerle satılığa çıkardı.

Kendi yaptığı konteyner eve bir milyona satılığa çıkardı
Kendi yaptığı konteyner eve bir milyona satılığa çıkardı

Kırsal Ovaköy mahallesinde İş insanı Mimar Ozan Demirbaş kendi hayali olan konteynır evi, koronavirüste hayata geçirdi. 30 Metrekarelik konteynere ve çevresine kış bahçeli, barbekü, dış mekan sobası, klima, 2 oda açık mutfak, salona çeviren Demirbaş, çevresine toplam alanı 400 metrekareyi geçen bir de bahçe oluşturdu ve 1 ay içerisinde kendisine villayı aratmayacak bahçeli bir ev inşa etti. Görenlerin hayranlık içerisinde baktığı konteynır eve talep artınca Demirbaş konteyner evi 1 milyon liraya satılığa çıkardı

1 MİLYONLUK FİYAT BİÇTİ

Bahçesi ile birlikte yaklaşık 450 metre karelik alanda bulunan konteynır evine 1 milyonluk fiyat biçen Mimar Ozan Demirbaş, “Pandemi sonrası hem kendi, hem de ailemin sağlığı için hayalimi gerçekleştirmek istedim.  İzmir limanında kullanımdan kalkan bir konteyner’e satın alarak eve dönüştürdüm. 1 ay içinde ailem ile birlikte yaşayabileceğimiz bir ev inşa etmeye çalıştım. Bu ev bizi dayanıklı çelikten yapılmış olmasından dolayı hem depremden koruyor, hem de pandemiden uzak tutuyor. Evi görenler satın almak istese de ben satma taraftarı olmadım ilk başta. Ancak talepler artınca düşünüp satma kararı aldım ve değerine 1 milyon fiyat biçtim ” dedi.

“HAYALİMİ SATIYORUM”

1 milyon TL’lik fiyatın çok olduğunu söyleyen kişilere ise aldırış etmediğini söyleyen Demirbaş, “Ben bu konteynır evi hep hayal ediyordum. Hayallerimi gerçekleştirdim. Evin ve bahçenin her yerinde kendi emeğim var. Hiçbir şeyi eksik etmeden düşündüm. Etrafına 2 metre yüksekliğinde taş duvar ile çevirdim. Kış bahçeli, barbekü, dış mekan sobası, klima, 2 oda, salon, açık mutfak, bahçesinde otomatik sulama sistemi, 100 yaşında iki zeytin ağacı, 4 palmiye, 3 narenciye, 3 çiçek açan ağaç, özel çocuk parkı, heykeller, jakuzi, açık otopark dahi her şeyi yalıtımlı dayanıklı ve lüks malzemeler ile hiç bir masraftan kaçınmadan yaptım. Dişimi tırnağıma takarak gece gündüz çalışarak bana yardımcı ekip arkadaşlarımla kendime ve aileme güzel bir minimal yaşam alanı oluşturdum. Ben internete verdiğim ilanda bir ev satmıyorum. Hayalim olan bir evi satıyorum. Yani bir nevi hayalimi satılığa çıkartım diyebilirim” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM