• DOLAR
  $3.458,6000
 • EURO
  $1,6483
 • ALTIN
  $57.164,0200
 • BIST
  $337,8600
Kıbrıs gazileri madalyalarına kavuştu

Kıbrıs gazileri madalyalarına kavuştu

AYDIN Haber Merkezi – AYDIN’ın İncirliova İlçesinde Kıbrıs Barış Harekâtına katılarak Gazi unvanı alan 15 Gazi’ye tapılan törenle madalyaları takdim edildi.

İncirliova’da Kıbrıs Barış Harekâtına katılan Gazilerin onuruna  “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni” düzenlendi. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti tarafından Milli Mücadele Tüzüğü kapsamında Kıbrıs Barış Harekâtına katılan 15 Gazimiz onuruna düzenlenen  “Milli Mücadele Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni” Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı. Törene Kaymakam Ediz Sürücü, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, daire amirleri ve Kıbrıs Gazileri ve aileleri katıldı. Törende konuşma yapan Kaymakam Ediz Sürücü; “Burada 15 gazimize madalya tevcih edeceğiz. Sizlerin de bildiği gibi gazilik hem dinimizde hem örfümüzde övülmüş bir müessese. Bunun temelinde de milletimizin kahramanlık hisleri yatıyor. Milletimiz tarih boyunca Anadolu’ya ayak bastığı bin yıldan beri Milletini ayakta tutmak Vatanına sahip çıkmak için ve bu Anadolu topraklarını ebedi yurt yapmak için her türlü mücadeleyi veriyor. Gerek tarihsel süreç içerisinde gerekse Cumhuriyet kurulduğundan beri bu topraklara biz kanımızı, canımızı feda ederek sahip çıkıyoruz.

Malazgirt’ten Çanakkale’ye,  Kıbrıs’tan terörle mücadeleye, 15 Temmuz’a kadar verilen Şehit ve Gazilerin huzur, mutluluk ve özgürlüğün bedelini ödediler. Şehit olanlara Allah rahmet eylesin, Gazi olanlara şifalar ihsan eylesin. Biz bundan gurur duyuyoruz, sizleri de burada görmekten çok mutluyuz. Sizler milletimizin gurur abidesisiniz Şanlı Gazilerimiz olarak bu milletin yazmış olduğu destanlara Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni bağımsızlığına kavuşturarak ayrı bir sayfa eklediniz. Bundan 45 yıl önce bu Milletimiz, Devletimiz bu harekâtı yaparken, oradaki zulüm altındaki kardeşlerimizi bu esaretten kurtarmak ve başı dik yaşamalarını temin etmek için o topraklara gitti. Sizlerde bu mücadelede her türlü varlığınızı ortaya koyarak gazilik rütbesini aldınız” dedi. Kaymakam Ediz Sürücü tarafından Gazilere Madalya ve Beratları tevcih edildi. Gazilerimiz için düzenlenen yemek sonrasında İlçe Müftümüz Kazım Aşlık dua etti. Kaymakamı Ediz Sürücü ve protokol üyeleri, Kıymetli Gazilerimiz ve aileleri ile birlikte “Madalya ve Berat Tevcih Töreni” ve yemek programının ardından İlçemizde bu hafta ziyarete açılan Çanakkale Savaşları Gezici Müze Sergisini ziyaret ettiler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM