• DOLAR
  $3.657,6000
 • EURO
  $1,5524
 • ALTIN
  $57.915,4200
 • BIST
  $335,5900
Lösemi hastası Gülcihan; ikinci kez uygun kök hücre bekliyor

Lösemi hastası Gülcihan; ikinci kez uygun kök hücre bekliyor

AYDIN’ın Kuşadası ilçesinde, geçen yıl Ocak ayında halsizlik ve soğuk algınlığı nedeniyle götürüldüğü hastanede lösemi hastası olduğu ortaya çıkan 8 yaşındaki Gülcihan Demir’e 5 ay sonra kök hücre nakli yapıldı. Ancak, hastalığı 8 ay sonra tekrar nükseden küçük kız, için ikinci kez nakil yapılmak üzere uygun kök hücre bekliyor.

Trabzon’dan 24 yıl önce Kuşadası’nın kırsal Yeniköy Mahallesi’ne yerleşen inşaat ustası Turgay Demir (38) ve eşi Sevgi Demir’in (36), geçen yıl Ocak ayında üşütmeye bağlı rahatsızlığı nedeniyle tek çocukları Gülcihan Demir’i Kuşadası Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada yapılan tahliller ardından sevk edildiği Aydın Adnan Menderes Üniversite Hastanesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi’ne Demir’e lösemi teşhisi konuldu. Doktorlar, ilik nakli yapılması gerektiğini ailesine bildirdi. Anne ve babasından alınan kök hücre örnekleri Gülcihan ile uyuşmadı. Tedavisi sürerken, Demir’in tahlil ve tetkik sonuçları uygun iliğin bulunması için Antalya’daki bir özel hastaneye gönderildi. Geçen Mayıs ayı sonlarında Almanya’da uygun kök hücre bulundu. Demir’e geçen 4 Haziran tarihinde İzmir Behçet Uz Hastanesi’nde kök hücre nakli yapıldı. Ancak, kontrolleri devam eden Demir’in hastalığı 8 ay sonra tekrar nüksetti. Bunun üzerine ikinci kez uygun kök hücre bulunması için Almanya’da kampanya başlatıldı. Sağlığına kavuşabilmek için uygun kök hücrenin bulunmasını bekleyen Gülcilan Demir, bir diğer isteğinin ise taraftarı olduğu ve hiçbir maçını kaçırmadığı Trabzonspor’un şampiyon olması olduğunu söyledi. Demir, Trabzonspor’un kalecisi Uğurcan Çakır ile telefonda görüştüğünü de belirterek, “Ona şampiyonluk yarışında şans ve başarı dileğinde bulundum. Yanıma geleceğini söyledi. Çok sevdiğim, şarkıcılar Haluk Levent, Aleyna Tilki ve Ben Fero’nun da sağlıma kavuşmam için bana destek olmalarını istiyorum” dedi. Hastalığı nedeniyle Yeniköy İlkokul’ndaki eğitimine ara vermek zorunda kaldığını belirten Gülcihan Demir, sağlığına en kısa sürede kavuşup, eğitimini tamamlayarak doktor olmak isteğini de söyledi.

Tek isteğinin kızının sağlığına kavuşması olduğunu belirten Turgut Demir ise, “İlk kök hücre nakli yapıldığında çok sevinmiştik. Ancak, bu sevincimiz fazla sürmedi. Kızımın hastalığı tekrarladı. Şimdi ikinci kez yapılacak nakil için uygun kök hücre bekliyoruz. Almanya’da uygun kök hücre bulunması için başlatılan kampanya sürüyor. Gelecek güzel haberleri bekliyoruz” dedi.

Anne Sevgi Demir de kızının haftanın belli günlerinde hastanede kemoterapi tedavisinin sürdüğünü belirtip, “Bunun dışındaki günlerde evde oluyoruz. Kızım okumayı çok istiyor. İnşallah, sağlığına kavuşup, bu isteğini yerine getirecek” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kuşadası losemi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM