• DOLAR
  $2.129,4100
 • EURO
  $0,6084
 • ALTIN
  $33.664,5400
 • BIST
  $126,1500
MHP İl Başkanı Görevden alındı

MHP İl Başkanı Görevden alındı

AYDIN Haber Merkezi – Mhp Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, Geçtiğimiz Gün İncirliova Belediye Başkanı’na ‘Asker Karısı Gibi Ağlıyor’ Söylemlerinin Üzerine Doğan Tepkiler Nedeniyle Genel Merkez Tarafından Görevden Alındı.

MHP İl Başkanı Burak Pehlivan, İncirliova’ya yeni atanan MHP İlçe Başkanı ve yönetimin tanıtımı için 6 Aralık Cuma günü parti binasına geldi. İncirliova Belediye Meclisinde İYİ Partili Belediye Başkanı Aytekin Kaya ile Cumhur İttifakının 13 Meclis üyesi arasından önergeye verilen red kararı nedeniyle çıkan tartışmanın sorulması üzerine Burak Pehlivan burada yaptığı konuşmada; “İncirliova İlçemizde seçimlerden sonra Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına karşı ağza alınmayacak lafları sürdürmektedir. Bu çok yanlış bir politikadır. Çok yanlış bir harekettir. İlk başta Ülkü Ocakları başkanı, ardından ilk mecliste bir problem yaşandı, onu aştık yine mecliste yeni bir problem yaşandı. Buradan kendisine bu işlerin kavga ve dövüşle olmayacağını MHP’nin yapılan hiç bir şeye sessiz kalmayacağını Ali kıran baş kesenlikle belediye yönetilmeyeceğini, hakaret bari konuşmalarla bu işlerin olmayacağını belirtmek isteriz. Kendisinin seçimlerde yaptığı satmayacağız, sattırmayacağız açıklamaları vardı. Ama geldiği günden beri maşalar asker karısı gibi ağlanıyor. Devamlı sızlanma ve bir serzeniş içinde sanki borç yapılmışta farklı şeyleri yapılmış izlenimi oluşturuyor. Bizim ona tavsiyemiz, dedikodu ve laf üretmesin iş yapsın. Satmayacağız dedi gelir gelmez mecliste satış kararları almaya başladı. Borçlu olmayan belediye var mı?. Bozdoğan, Kuşadası aynı şekilde diğer belediyelerinde milyonlarca borcu var. Önemli olan bunları bir şekilde çözebilmektir. Önceki belediyede belediyenin malları satıldı ama kültür park, yollar parklar yapıldı hizmet edildi. Bu borç 2014 yılında biz bu belediyeyi aldığımızda da bu borç vardı. Devamlı borç üzerinden siyaset yapılmaz” dedi.

TEPKİLER GÖREVDEN ALDIRDI

Pehlivan’ın söylemlerinin sosyal medyada büyük tepki toplaması üzerine bugün MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın, “MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan yapmış olduğu basın açıklaması sırasında kullanmış olduğu ifadeler sonucu halkımızı ve toplumumuzun farklı kesimlerini rahatsız eden sözleri nedeniyle il başkanlığı görevinden alınmıştır.” Paylaşımı yapıldı.

ÖZÜR DİLEDİ AYRILDI

Görevden alındığına dair sosyal medya hesabından paylaşım yapan Burak Pehlivan, “Basında çıkan ve yanlış anlaşılan haberlerden dolayı tekrar asker eşlerinden özür diliyorum. Bu sebepten dolayı görevden ayrılmış bulunmaktayım. Bundan sonrada çalışmalarıma liderimizin ve genel merkezimizin emrinde devam edeceğim” dedi.

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM