• DOLAR
  $3.498,9600
 • EURO
  $1,5139
 • ALTIN
  $45.200,7000
 • BIST
  $287,7300
Minibüsçü 2 günlük hâsılatı Mehmetçik Vakfına bağışladı

Minibüsçü 2 günlük hâsılatı Mehmetçik Vakfına bağışladı

AYDIN’ın Koçarlı İlçesinde yolcu taşımacılığı yapan evli ve 2 çocuk babası Gürbüz Ödemiş, minibüse kutu koyarak iki günlük hâsılatını Mehmetçik Vakfına bağışlayıp örnek bir davranış sergiledi.

S.S. Koçarlı Motorlu Taşıyıcılar Minibüsçüler Kooperatifinde hat sahibi olan ve Koçarlı Efeler arasında yolcu taşımacılığı yapan Gürbüz Ödemiş, önce bir günlük hâsılatı Mehmetçik Vakfına bağışlamaya karar verdi. Ancak yolcuların yoğun ilgisi üzerine yapacağı bağışı 2 güne çıkardı. Koçarlı Efeler İlçesi arası 7 lira olmasına rağmen bazı yolcular yol parasından daha fazlasını attı. Minibüsteki kutuda biriken paralar banka aracılığıyla Mehmetçik Vakfına bağışlanacak. Minibüsün camına ise, “Şehitlerimize ve Gazilerimize olan borcumuzu bir nebzede olsun ödeyebilmek için, topladığımız bu yardımda sizlerinde, desteğini görmek isteriz. Ne verirsen elinle oda gelir seninle” yazısı astı.

“NASIL KATKI SAĞLARIM DİYE DÜŞÜNÜRKEN”

Gürbüz Ödemiş, “20 yıldan beri minibüsçülük yapmaktayım. Şehitler ve gazilerimiz cephede savaşırken, bizde bunlara nasıl bir katkı sağlayabiliriz diye düşündük. Böyle bir şey yapmaya karar verdim. Pazartesi ve Salı günü Koçarlı Efeler hattına taşıdığım yolcular yol ücretlerini minibüse koyduğum kutuya attı. İki gün boyunca kutuda biriken parayı bankaya götürerek Mehmetçik Vakfı hesabına yatırarak bağışta bulunacağım. Minibüse binen yolcularda çok samimiyetle davrandılar. Normalde bunu bir gün yapacaktım. Ama vatandaşlardan gelen ilgi dolayısıyla 2 güne çıkarmaya karar verdim. Herkes çok duyarlı inşallah hayırlara vesile olur” dedi.  Yolculardan Barış Değirmenci, “Bu tür şeylerin daha fazla tekrarlanması gerekir ve örnek olunması gerekir. İnsanların bu tür işlerde daha fazla yardım etmesi gerekiyor. Oradaki insanlar bizim için en önemli şeylerinden bile vazgeçiyorlar” diye konuştu.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM