Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Motorize ambulans ekiplerine üstün başarı belgesi

Motorize ambulans ekiplerine üstün başarı belgesi

63 / 100

Aydın’da acil sağlık hizmetinin kalitesinin artırılması ve vakaya ulaşım sürelerinin azaltılması için oluşturulan motorize ambulans ekipleri kentte, bin 941 vakaya müdahale etti. Ekiplere üstün başarı belgesi verildi.

Aydın’da İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde kurulan motorize ekipler boğulma, göçük altında kalma, trafik kazası ve benzeri acil müdahale gerektiren vakalara müdahale eden ekipler, vakalara hızlıca ulaşarak acil sağlık hizmeti sağlıyor. 2021 yılı içerisinde kurulan Efeler’de ve Kuşadası’nda hizmet veren motorize ambulanslar, kurulduğu günden bu yana, toplamda bin 941 vakaya müdahale ederken, vakaya ulaşma süresi de ortalama 4,2 dakika oldu. Kentte motorize ambulans sayısının 4 olduğu belirtilirken, gelecek yıl için de planlamanın sürdüğü ifade edildi.

Motorize ambulans ekiplerine ise üstün başarı belgesi verildi. Gerçekleştirilen etkinliğe Efeler Kaymakamı Cemal Şahin, İl Sağlık Müdürü Osman Açıkgöz, Sağlık Hizmetleri Başkanı Mustafa Ekici, Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Leman Özlem Özaslantaş, İl Ambulans Servisi Başhekimi Burak Görür katıldı. Ekiplere belgelerini, katılımcılar takdim etti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM