• DOLAR
  $3.657,6000
 • EURO
  $1,5524
 • ALTIN
  $57.915,4200
 • BIST
  $335,5900
Nikâha Yörük kıyafetiyle gelen gelin damada yoğun ilgi

Nikâha Yörük kıyafetiyle gelen gelin damada yoğun ilgi

AYDIN’ın İncirliova İlçesinde yaklaşan düğün öncesi nikâhları kıyılan Beytullah Evren (30) ve Yasemin Eygay (30) Yörük kıyafetleri ile geldikleri nikâh töreninde yoğun ilgi gördü. Genç çiftin nikâhı 4 şahitle kıyıldı.

Kırsal Beyköy Mahallesinde çiftçilikle uğraşarak geçimini sağlayan Beytullah Evren aynı mahallede yaşayan ev hanımı Yasemin Eygay’ın 29 Martta yapılacak olan düğün merasimi öncesi İncirliova Belediyesi Toplantı Salonunda nikâhları kıyıldı. Genç çift nikâh merasimine atalarından kalan Yörük kıyafetleriyle geldi. Yörük kıyafetleriyle nikah törenine gelen çift davetlilerinde ilgi odağı oldu. Genç çiftin nikah şahitleri ise damadın AK Parti İncirliova İlçe Başkanı Hüseyin Celbek ve MHP İncirliova İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu olurken, gelinin nikah şahitleri ise Muhsin Yaşar ve Nevin Ertaş oldu. Nikah memuru Servet Gönülaçar ise nikah sonrası evlilik cüzdanını geline takdim etti.

“BU KIYAFETLERİ ÇOK SEVİYORUZ”

Yörük kıyafetiyle nikâha gelen damat Beytullah Evren, “14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla atamızdan ve dedemizden kalma yöresel Yörük kıyafetleri ile bu güne özel nikâhımızı şenlendirmek istedik. Biz bu kıyafetleri çok seviyoruz. Bu vesileyle gelecek nesillere de bu yöresel kıyafetlerimizi tanıtma ve yaşatma vesilesiyle böyle bir şey düşündük” derken, gelin Yasemin Eygay ise, “14 Şubat Sevgililer Gününde nikahımız yöresel kıyafetlerle kıyıldığı için çok mutluyum. Bu kıyafetleri gururla taşıyorum. Gelecek nesillere de örnek olmak istiyoruz” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM