• DOLAR
  $3.455,3900
 • EURO
  $1,6579
 • ALTIN
  $57.149,5100
 • BIST
  $339,8300
OĞLUNU ÖLDÜREN BABAYA MÜEBBET İSTENDİ

OĞLUNU ÖLDÜREN BABAYA MÜEBBET İSTENDİ

AYDIN Haber Merkezi – AYDIN’ın Koçarlı İlçesinde oğlu İsa Terzi’yi (32) av tüfeği ile öldüren baba Orhan Terzi (72) için hazırlanan iddianame Aydın 1. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edildi. ‘baba yapma elini kana bulama’ diyen oğlunu öldüren babaya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.

Olay, 4 Eylül 2019 tarihinde kırsal Hacıhamzalar Mahallesi’nde meydana geldi. Olay günü babasıyla hayvan damına süt sağmaya giden İsa Terzi, iddiaya göre evlenmesine karşı çıkan babası Orhan Terzi ile tartıştı. Eline aldığı sopayla babasının üzerine yürüyen İsa’yı araya giren annesi Adviye Terzi yatıştırdı. Ancak eve gidip ruhsatsız av tüfeğiyle geri dönen öfkeli baba, oğlunun ‘yapma baba’ diye yalvarışlarına aldırmadan İsa Terzi’ye iki el ateş etti. Annesinin önünde göğsünden vurulan genç kanlar içinde hayatını kaybetti.

İDDİANAME HAZIRLANDI

Cinayete ilişkin detayların yer aldığı iddianamede, baba Orhan Terzi hakkında “altsoydan akrabayı kasten adam öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. İddianamede, Orhan Terzi’nin eşi Adviye Terzi’nin emniyette verdiği ifadelere de yer verildi. Adviye Terzi, ifadesinde olay günü eşiyle oğlu arasında para yüzünden tartışma yaşandığını ve eşinin sopayla oğlunun üzerine geldiği sırada ikiliyi ayırdığını söyledi. Yaşanan olayın ardından oğlunun çiftlikte hayvanların yiyeceklerini hazırlamak için yem karma makinesini çalıştırdığı sırada eşinin elinde tüfekle geldiğini aktaran Adviye Terzi, şunları söyledi; “Eşim elinde tüfekle ‘şimdi senin canını alacağım” dedi. Oğlum, ‘baba elinin kana bulama, git’ dediği sırada eşim bir el göğsüne ateş etti. İsa, biraz yürüyüp ileri gittiği sırada yere düştü. Eşim ayaklarının yanına gidip, küfür ederek, “sen hala ölmedin mi” dedi ve bir kez daha ateş etti. Daha sonra da tüfeğin dipçiğiyle vurmaya başladı. Daha sonra üzerine çarşaf örttüğü sırada ellerine ve ayaklarına tekrar vurdu.” Olay günü oğlunun eşine vurmadığını öne süren anne, eşinden davacı olduğuna ve en ağır şekilde cezalandırılmasını talep ettiği iddianamede yer verildi. Orhan Terzi ise bir bankaya olan borcu için evdeki araç ve traktörü satmak istemesine oğlunun karşı çıktığını, bu yüzden tartıştıklarını, oğlunun kendisini dövmeye başladığını, yem karma makinesine atmakla tehdit ettiğini iddia etti. Şüphelinin yaşanan olaydan ve yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söylediğinin de belirtildiği iddianamede, zanlının diğer 2 oğlu ve 1 kızının yaşanan olaydan dolayı babaları Orhan Terzi’den davacı ve şikayetçi olduğuna yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM