• DOLAR
  $3.657,6000
 • EURO
  $1,5524
 • ALTIN
  $57.915,4200
 • BIST
  $335,5900
Pazarcı tezgahları koronavirüse karşı dezenfekte edildi

Pazarcı tezgahları koronavirüse karşı dezenfekte edildi

İncirliova’da her Cuma kurulan semt pazarında pazarcı esnafının açtığı tezgahlar belediye ekipleri tarafından tek tek dezenfekte edildi.

İncirliova’da her Cuma kurulan semt pazarında pazarcı esnafının açtığı tezgahlar belediye ekipleri tarafından tek tek dezenfekte edildi.

İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya, “Pazarcı tezgahlarını bile tek tek ilaçladık. Koronavirüs belası ülkemizde de görülmeye başladıktan sonra önlemlerimizi almaya başladık. Bizim ilçemiz Aydın merkezle çok iç içe, sürekli bir insan hareketliliği var. Kullanımı çok yoğun olduğu için en başta dolmuşlarımızda ilaçlama yaptık. Daha sonra belediye hizmet binamızda, kamu binalarında, camilerimizde dezenfekte çalışması yaptık. Koçarlı ve diğer çevre ilçelerden vatandaşlarımız banka işlemleri için yoğun olarak ilçemize geldiği için banka şubelerinde ilaçlama yapmaya başladık. Cuma Pazarımız öncesinde kapalı pazar yerinde bugün yine antiseptik ilaçlarla dezenfekte çalışması yapıldı. Pazarcı tezgahları bile tek tek ilaçlandı, pazar alanı deterjanlı suyla fırçalanarak yıkandı” diye konuştu.

“SAKİN OLALIM EVDE KALALIM”

Vatandaşları önlemler konusunda duyarlı olmaya davet eden Başkan Kaya, “İncirliova Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla halkımızın sağlığı için büyük bir gayretle ve özenle çalışıyoruz. Bizim vatandaşlarımızdan beklentimiz devletimizin açıkladığı önlemlere sıkı sıkıya uymaları ve sakin olmalarıdır. Çok acil ihtiyaçları dışında olabildiğince evlerinde kalmalarıdır. Türk Milleti olarak her zaman zor günlerimiz oldu, ancak bu dünya çapında bir salgın. Bu zor günleri de dayanışma içersinde aşacağız. Tüm insanlığa ve ülkemize geçmiş olsun” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM