• DOLAR
  $2.142,0100
 • EURO
  $0,6065
 • ALTIN
  $33.839,3200
 • BIST
  $126,0800
Pehlivan; Aytekin Kaya’ya son uyarımız

Pehlivan; Aytekin Kaya’ya son uyarımız

AYDIN Haber Merkezi – MHP’de yeni göreve atanan İncirliova İlçe Başkanı Polat Tanrıkulu ve yönetimi tanıtıldı. Toplantıya katılan MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, İncirliova Belediye Başkanı Aytekin Kaya’yı uyararak, “Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına karşı ağza alınmayacak laflarla sürdürmektedir. Haddini bilsin ağzından çıkanı kulağı duysun. Bu onu son uyarışımızdır “dedi.

MHP İncirliova Parti Binasında yeni yönetim tanıtma toplantısına MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan, İncirliova eski Belediye Başkanı Gürşat Kale, meclis üyeleri ve partililer katıldı. Toplantıda yeni göreve gelen ilçe başkanı Polat Tanrıkulu, “31 Mart İncirliova Belediye Başkanlığı seçimini, az bir oy farkı ile kaybettik. Seçimin arkasından bizi ayrıştırmaya çalışanlara izin vermedik. “Yiğit düştüğü yerden kalkmasını bilir” Biz, kalktık ve yürüyoruz. Güçlü, kararlı ve emin bir şekilde bulunduğumuz yer neresi olursa olsun, bayrağımızı en zirveye dikmeye söz verdik ve bunun içindir ki gün birlik günüdür. Dik durduk, dik duracağız. Vatanımızın neferleri olarak Sayın Genel Başkanımızın da dediği gibi Cumhur İttifakı’na sahip çıkacağız. Her ne kadar bu durumdan memnun olmayanlar olsa da duruşumuzu bozmadan gücümüze güç katarak yolumuza devam edeceğiz.”

“MHP YAPILAN HİÇ BİRŞEYE SESSİZ KALMAYACAKTIR”

MHP Aydın İl Başkanı Burak Pehlivan ise son meclis toplantısında yaşananlarla ilgili sorulan soruları yanıtlayarak, “İncirliova İlçemizde seçimlerden sonra Belediye Başkanı Aytekin Kaya, Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarına karşı ağza alınmayacak lafları sürdürmektedir. Bu çok yanlış bir politikadır. Çok yanlış bir harekettir. İlk başta Ülkü Ocakları başkanı, ardından ilk mecliste bir problem yaşandı, onu aştık yine mecliste yeni bir problem yaşandı. Buradan kendisine bu işlerin kavga ve dövüşle olmayacağını MHP’nin yapılan hiç bir şeye sessiz kalmayacağını Ali kıran baş kesenlikle belediye yönetilmeyeceğini, hakaret bari konuşmalarla bu işlerin olmayacağını belirtmek isteriz. Kendisinin seçimlerde yaptığı satmayacağız, sattırmayacağız açıklamaları vardı. Ama geldiği günden beri maşalar asker karısı gibi ağlanıyor. Devamlı sızlanma ve bir serzeniş içinde sanki borç yapılmışta farklı şeyleri yapılmış izlenimi oluşturuyor. Bizim ona tavsiyemiz, dedikodu ve laf üretmesin iş yapsın. Satmayacağız dedi gelir gelmez mecliste satış kararları almaya başladı. Borçlu olmayan belediye var mı?. Bozdoğan, Kuşadası aynı şekilde diğer belediyelerinde milyonlarca borcu var. Önemli olan bunları bir şekilde çözebilmektir. Önceki belediyede belediyenin malları satıldı ama kültür park, yollar parklar yapıldı hizmet edildi. Bu borç 2014 yılında biz bu belediyeyi aldığımızda da bu borç vardı. Devamlı borç üzerinden siyaset yapılmaz.”

“KENDİSİNE MİSLİYLE İADE EDİYORUZ”

 Pehlivan konuşmasına şöyle devam etti; “Yapmış olduğu hakaretleri de tüm kanuni hakları saklı kalmak şartıyla misliyle kendisine iade ediyoruz. Haddini bilsin ağzından çıkanı kulağı duysun. Belediye başkanı gibi davranacak, belediye başkanı demek şehrin güvenliği demektir. Siyasette saygının önemini anlamalı biz birbirimize saygılı olmalıyız ve seviyeli davranmalıyız. Kimse kimseye hakaret edemez böyle bir özgürlüğü yok. Defalarca kendisini uyardık. Kamuoyu ve basının önünde de bunu paylaştık. Buda kendisine son ihtarımız. Bundan sonra bizde aynı şekilde bizde tepki göstereceğiz. Belediyede bir borç var. Bu borçları farklı söylemlerde bulunup ispat etmeyen müfteridir. Bunları ispat etmeyen şerefsizdir. Bunları ispat etmeyen adi ve alçaktır. Müfettişler ve adliyeler orada ne gerekiyorsa yapsın yapmayan namert oğlu namerttir. 8-9 aydır konuşuyor vatandaş hizmet bekliyor o dedikodu üretiyor. Bıraksın bu işleri hizmet üretsin. Üretilecek hizmet konusunda Cumhur İttifakı olarak elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM