Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Sarıoğlu; Milli Yazılım Programını 2022 yılında hayata geçireceğiz

Sarıoğlu; Milli Yazılım Programını 2022 yılında hayata geçireceğiz

64 / 100

Türkiye Tarım, Hayvancılık ve Arıcılık Federasyonu Başkanı (TAHAP) Mustafa Sarıoğlu, tarımsal desteklemelerin en doğru ve en etkin şekilde reel üreticiye doğrudan ulaşması adına geliştirilmesini sağladıkları Milli Yazılım Programı’nın 2022 yılında hayata geçeceğini açıkladı.

Aydın’dan başlattığı kolektif tarım hareketi çığ gibi büyüyerek yurt genelindeki 81 ilde dernek, Dünya genelindeyse 126 ülkede açılan temsilcilikle karşılık bulan TAHAP Genel Başkanı Sarıoğlu, tarımsal üretimin her aşamasının takip altına alınacağı Milli Yazılım Programı ile ilgili AR-GE ekibinin test aşamasını tamamladığını belirtti. Ekim ayının son haftası içerisinde yaklaşık uzun uğraşlar ve ciddi maliyet harcanarak geliştirilen yazılıma ilişkin gerekli duyuruyu yapacaklarını kaydeden Başkan Sarıoğlu, tarımsal üretimde Devlet’in sağladığı desteklemelerin reel olarak doğrudan üreticiye aktarılmasına vesile olunacağını kaydetti. Milli Yazılım Programı’nı bedelsiz olarak Devlete hediye edeceklerini duyuran Başkan Sarıoğlu, “Bu uygulama sayesinde artık küçükbaş-büyükbaş hayvan küpesi, arılı kovan plakası da tarihin çöplüğüne gidecek” dedi.

“TAĞŞİŞLE MÜCADELEMİZ ARALIKSIZ DEVAM EDİYOR”

Sarıoğlu, “Tarım il ve ilçeler bu konuda görevlidir. Artık müracaat kelimesi kalktı. Sayın Bakanımız Bekir Pakdemirli ile yetkililere çok teşekkür ediyoruz. Bu gelişmeler emin olun ki ülkemiz için tarımda  miladi hareketlerdendir. Artık yeter söz üreten yüreklerindir çıkışımızın habercisidir. Bunu bazıları hazmedemeyecek ama biz yola çıkarken üreten yüreklerin prangalarını tek tek kıracağız dedik.

Devletimiz artık Aziz Milletimizi kendisinden uzaklaştıran ve adeta kabus noktasına gelen meseleleri tespit ettikçe gerekeni de derhal yapıyor. Bu noktada tağşişle ilgili denetimler de tüm hızıyla devam ediyor. Afyon güzergahı başta olmak üzere konaklama tesislerinde bir haftadır kontroller aralıksız sürdürülüyor. Bakanımızdan, il müdürlerine ve gıda denetim ekiplerine kadar herkese şükranlarımızı iletiyoruz. Bu denetimlerin daha da sıklaştırılmasıyla artık insanımızın sessizce öldürülmesinin önüne geçmiş olacağız.”

“MİLLİ YAZILIM’DA HİÇBİR RANT BEKLENTİMİZ YOKTUR”

Devletin sağladığı destekleme rakamlarıyla ilgili olarak kısmen artış beklediklerini ifade eden Sarıoğlu, “Dünya ekonomisinin içinde bulunduğu durum doğrudan ülke ekonomimizi de etkiliyor. Bunu göz önüne alarak kanaat getirmesini bileceğiz ancak şu da var ki Türkiye’de herkes reel sayıya ulaşmak istiyor. Tarımsal üretime dönük buna da ulaşacağız. Bu doğrultuda geliştirilmesini sağladığımız Milli Yazılım Programı’nı, önümüzdeki hafta içi son test yapılıp Bakanlık yetkililerine sunum gerçekleştirilmesinin ardından eşsiz bir uygulama olarak üreten yürekler için ülkemize kazandırmış olacağız.

Bu uygulama sayesinde artık küçükbaş-büyükbaş hayvan küpesi, arılı kovan plakası da tarihin çöplüğüne gidecek. Süreçte büyük emeği olan AR-GE ekibimizin hepsinin gözlerinden öpüyorum.  Bu ülkede plaka sisteminin mucidi benim. O zamanda plakada rant hesabımız yoktu, bu günde bu yazılım ve donanımı Devletimize hiçbir karşılık gözetmeksizin hediye ediyoruz. Hiçbir şekilde rant beklentimiz yoktur. Yüce Türk Milleti’nin bir ferdi olarak Ali Devletimize hediyemizdir” diye konuştu.

“YAZILIM SAYESİNDE HIRSIZLIKLARIN DA ÖNÜNE GEÇECEĞİZ”

TAHAP Başkan Sarıoğlu, “Esasında ne yazık ki tarımın bileşenleri, mevcut STK’lar adam gibi görevlerini yapmadığı için uluslararası baronlara teslim edilmiş durumdadır. TAHAP olarak mücadelemizin ana teması, Devlet-Millet merkezli, milli sürdürülebilir tarım politikalarıyla kızıl elmaya ulaşmamızdır. Bu noktada geliştirilmesine vesile olduğumuz yazılım birinci adımdır, ikinci adımsa bitkisel üretim ve hayvancılıkla ilgili muazzam çalışmalarımız sonucu hazırlanan geniş kapsamlı raporlarımızın Devletimize sunulmasıdır.

Bu rapora göre hazırlanacak yol haritasına TAHAP olarak bizler sonuna kadar destek olmaya hazırız. Yazılım sayesinde tarımsal üretimde yaşanan türlü hırsızlıkların da önüne geçeceğiz. Bu toprakların çocuklarına imkan verilirse Soros’un çocuklarına ve uzantılarına artık hesaplarını görme vaktini geldiğini bu vesileyle de haykırmış olacağız. Artık bu ülke milli politikalarla yol almak zorundadır. Bunun aksine yapılacak her türlü faaliyetin de karşısındayız ve asla taviz vermeyeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM