• DOLAR
  $3.683,9900
 • EURO
  $1,5964
 • ALTIN
  $58.894,2900
 • BIST
  $345,7000
Söke OSB’ye Jandarma Karakolu açıldı

Söke OSB’ye Jandarma Karakolu açıldı

AYDIN Haber Merkezi – AYDIN’ın Söke İlçesinde faaliyette bulunan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) jandarma karakoluna kavuştu. Karakolun açılışını Vali Yavuz Selim Köşger protokolle birlikte açtı.

Söke İlçe Jandarma Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösterecek olan OSB Jandarma Karakolu açılış törenine; Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, Söke Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Aydın Jandarma Alay Komutanı Albay Mesut İnan, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, daire amirleri va sitasi parti temsilcileri katıldı.

OSB’de hizmet veren fabrikaların daha güvenli çalışabilmeleri için jandarma karakolu kuruldu. Karakolun açılış konuşmasında Aydın İl Jandarma Alay Komutanı Jan. Alb. Mesut İnan, “Tarihi şan, şeref ve üstün başarılarla dolu kanun ordusu Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bir jandarma karakolunu daha teşkil ederek halkımızın hizmetine sunmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Hizmete giren Karakolun yapımında emeği geçen başta Aydın Valisi olmak üzere Söke Kaymakamı ve OSB yönetimine ve üyelerine teşekkür eden Jan. Albay Mesut İnan; “Söke mülki sınırları içerisinde Söke OSB adıyla konuşlandırılan, sanayi bölgesinde meydana gelebilecek olaylara karşı emniyet ve asayiş hizmetlerini AAydın Valisi Yavuz Selim Köşger ise, “Söke OSB’nin Aydın’ın en hızlı gelişen ve büyüyen organize sanayilerin başında yer alıyor. Yatırımcılar gerek karayolu gerekse demiryolu ulaşım kolaylığının yanında, İzmir limanına yakın olması nedeniyle Söke OSB’yi tercih etmekte. Bölgeye yapılan yatırımlar beraberinde ciddi istihdam da yaratıyor. Hizmete giren karakolumuzun sadece OSB değil, çevresindeki yerleşim alanlarına da hizmet verecek olması da önem taşıyor. Karakolun yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmaların ardından Vali Yavuz Selim Köşger beraberindeki protokol ile karakolun açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından karakolun bahçesine günün anısına ladin ağacı diktiler.

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM