Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

TAHAP Genel Başkanı Sarıoğlu; Cumhurbaşkanımızın yanındayız

TAHAP Genel Başkanı Sarıoğlu; Cumhurbaşkanımızın yanındayız

ResimLink - Resim Yükle

Türkiye Tarım Hayvancılık ve Arıcılık Danışma Federasyonu (TAHAP) Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Zincir mağaza terörü’ ifadesini ilk gündeme getiren stk olarak, cumhurbaşkanımızın sonuna kadar yanındayız” dedi.

Türkiye’deki zincir mağaza terörü konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın arkasında olduklarını ifade ederek destek veren ilk STK olma özelliğini taşıyan TAHAP Genel Başkanı Mustafa Sarıoğlu, “Türkiye’de belli başlı zincir mağazalar adeta terör estiriyor. Aralarında belli anlaşmalar yaparak fiyatlarla istedikleri gibi oynuyor.

Biz TAHAP olarak en başından beri zaten söylemekteyiz. Bununla ilgili gerekli açıklamaları yapmış ve devletimize gerekli raporlarımızı sunmuştuk. Her zaman dediğimiz gibi STK’lar doğru çalıştığı vakit devletimiz de gerekli reaksiyonları hızlıca almaktadır ve bu hususta da almıştır. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımızı sunuyoruz.

Evvela şunu belirtmek gerekir ki bir zincir market sahibi ülkemizin seçilmiş Cumhurbaşkanını ima ederek ‘İnsanların aklıyla oynamayın’ gibi hadsizce bir ifadeyi kullanamaz. Biz Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar yanındayız ve Üreten Yürekler olarak gerekirse arılı kovanlarımızla demokratik eylemlerimizi de yapmaya hazırız” dedi.

“YANLIŞ ARIYORLARSA ÖNCE AYNAYA KENDİLERİ BAKSIN”

Sözlerine şöyle devam eden Sarıoğlu, “Zincir marketler yanlış arıyorsa evvela aynaya kendilerine baksın ve hangi zincir market sahipleri, hangi gıda firmalarıyla nerelerde bulup ne anlaşmalar yapıyor çıkıp bunu açıklasınlar. Biz TAHAP olarak bu bilgileri de açıklamaya hazırız.

Bir zincir market sahibi çıkıp diyor ki, ‘Sadece yüzde 1 kazanıyoruz’. Yalanın da böylesi diyoruz ve ekliyoruz. TAHAP olarak zincir marketlerin yüzde 30 kârın altında sattığı hiçbir ürün yoktur. Bunlara ait gerekli tüm belgeler elimizdedir. Bu belgeleri kim isterse açıklamaya da hazırız hodri meydan.

Zincir marketlerin çaktırmadan gramajları küçülterek algı yaptığı, kocaman ”Şimdi daha büyük” ibaresi koyduğu ürünlerin aslında gramajını küçülttüğü örnekler ve videolar internette kolayca bulunacak vaziyette ve herkesin malumudur. ”Ambalaj Sahtekarlığı” diye bir kavramı dilimize kazandıran bu zincir marketlerin mağduru oynaması ziyadesiyle trajikomiktir.

Zincir marketleri yıllardır firmalardan ”Hizmet Bedeli” altında aldığı haksız bedelleri açıklamaya davet ediyoruz. Herhangi bir üreticinin zincir marketlerde neden yer alamadığını, Raflarda yer almak için ödenen haksız bedelleri zincir marketleri kamuoyuna açıklamaya davet ediyoruz.

Kendilerini utanmasalar mağdur gösterecek olan bu zincir marketler ortak üretim yaptıkları taşeronların ve kendi Ceolarının mal varlıklarını bir açıklasınlar, o mal varlıkların kaynaklarını bir izah etsinler evvela.

Zincir mağazalar bugüne kadar kaç tane tarımsal STK veya Üretici Birliğinden hizmet bedeli almadan ürün almıştır? Bunu da kamuoyuna açıklasınlar.

Biz TAHAP olarak ”Zincir Mağaza ve Raf Terörü’nü” ilk defa kullanan ve sıkça kamuoyunda dillendiren STK olarak, Cumhurbaşkanımıza bu önemli konuda yaptığı çalışma için sonsuz şükranlarımızı sunuyor, sonuna kadar Cumhurbaşkanımızın yanında olduğumuzu tekrar dile getiriyoruz” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
cumhurbaşkanı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM