• DOLAR
  $3.566,0100
 • EURO
  $1,6783
 • ALTIN
  $57.147,1200
 • BIST
  $345,0800
Tapularına yıllar sonra kavuştular

Tapularına yıllar sonra kavuştular

AYDIN Haber Merkezi – Çine’de 1960’lı yıllarda hak sahiplerine teslim edilen ancak 5 yıl süre içinde arazilerinin imar ihyasını yaparak zeytinlik haline getiren ancak idari sebeplerden ötürü bugüne kadar tapuları devredilmeyen 29 hak sahibine tapuları devredildi.

Çine’nin Özeren Mahallesinde 5 yıl içinde arazilerinin imar ihyasını yaparak zeytinlik haline getiren 29 hak sahibine idari sebeplerden ötürü bugüne kadar tapuları devredilmedi. Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, AK Parti Aydın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş ve AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve Çine Kaymakamı Turan Erdoğan katılım sağladığı Çine Tarım ve Orman İlçe Müdürlüğünde gerçekleştirilen tören ile 176,8 dekar zeytinliğin tapuları 29 tapu sahibine teslim edildi.

“YİNE BİZ ÇÖZDÜK”

AK Parti Aydın Milletvekili ve Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, “500 tahsili ilgilendiren 7 mahallemizdeki meseleyi yine biz çözdük. Birileri söz verdi, yerine getirmedi. AK Parti iktidarı söz verdi mi yerine getirir. Söz verenler yerine getiremedi, sorunu çözmek yine bize nasip oldu. Çine’mizde güzel işlere imza atıyoruz, Aydın’ın her yerinde öyle. Yapacak çok işimiz var” dedi.

“SORUN ÇÖZÜLDÜ”

Aydın Valisi Yavuz Selim Köşger, “Devlet ve millet senkronize bir şekilde işletilebilir ise ne kadar zor olsa da sorunlar çözülebilir. At sahibine göre kişner. Devletin en üstündeki milletine hizmeti kendisine şiar edinmiş ise onun altındakiler de sorunun bir parçası değil, çözümün bir parçası olmayı kendine ihtiyat eder, ahlak haline getirir. 60 yıldır idari sebeplerle o dönemin bürokratları risk almak istememiş. Devletin ve milletin uyumlu bir döneminde Allah’ın izniyle bu sorun çözüldü” dedi. 

Kaynak: https://www.haberleraydin.com/

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
tapu yavuz selim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM