Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 17 yıl sonra kurtuldu

1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 17 yıl sonra kurtuldu

AYDIN’ın Karpuzlu İlçesinde Gözdenur Akdağ (18) 1 yaşındayken yuttuğu toplu iğneyi 17 yıl sonra Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesinde yapılan operasyonla kurtuldu.

1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 17 yıl sonra kurtuldu
1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 17 yıl sonra kurtuldu

Kırsal Çobanisa Mahallesinde Erdoğan ve Medine Akdağ çiftinin 3 çocuğundan en küçüğü olan Gözdenur Akdağ, 1 yaşındayken ablasıyla oyun oynadığı sırada toplu iğne yuttu. Akdağ ailesi kızlarını Aydın Devlet Hastanesi’ne götürdü. Burada 2 yıl boyunca yapılan tedavide toplu iğneye rastlanmayınca düştüğü belirtildi. Ancak geçen Aralık ayında Gözdenur Akdağ, sürekli karın ağrısı şikayeti etmesi üzerine Çine Devlet Hastanesine götürüldü. Burada yapılan muayene sonrası karnında iğne olduğu saptanan Akdağ, Aydın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesine sevk edilerek tedaviye başlandı. Ameliyatın burada yapılamayacağının bildirilmesi üzerine geçen mart ayında aile Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Uygulama ve Araştırma Hastanesine başvurdu. Burada yapılan tedaviler sonucunda 7 Aralık Salı günü operasyon yapıldı. Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Murat Yılmaz ‘ın gerçekleştirdiği 2 saatlik operasyonun ardından genç kızın karnındaki toplu iğne çıkartıldı. Görüntüleme yöntemiyle iğnenin bağırsaktan dışarı çıktığını, yağ dokusu içine gizlendiğini gördüklerini aktaran Yılmaz, iğnenin bağırsağı delmesine rağmen hastanın şanslı olduğuna dikkat çekti.

1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 17 yıl sonra kurtuldu
1 yaşında yuttuğu toplu iğneden 17 yıl sonra kurtuldu

“17 YIL KARNIMDA TAŞIMIŞIM”

Karnındaki toplu iğneden 17 yıl sonra ayrılan Gözdenur Akdağ, “Toplu iğne yuttuğum da da 2 yıl hastanede tedavi gördüm o sıra içerisinde iğnenin çıktığını söylemişler. 17 yıl boyunca o yüzden bekledik. Sonra geçen yıl karın ağrılarım başladı. Mart ayında da Adnan Menderes Üniversitesine başvurduk ve o zamandan beri tedavi görüyordum. En sonunda ameliyatım oldu. Operasyonda iyi geçti şu an ağrılarım fazla yok. 17 yıl boyunca toplu iğneyle beraber yaşamışım. Karnımda ağrı olduğunda hastaneye gidiyorduk ama gaz spazmı diyerek serun verip geri yolluyorlardı. Çok güzel bir duygu ve bu yüzden mutluyum” dedi.

Anne Medine Akdağ ise kızının başından bir an olsun ayrılmazken, yıllar sonda toplu iğneden kurtuldukları ve kızının sağlığına kavuştuğu için çok sevindiğini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM