Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

1150 öğrenci 76 öğretmen aynı anda marş okudu

1150 öğrenci 76 öğretmen aynı anda marş okudu

AYDIN’ın Efeler İlçesinde Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında 2 yıl aradan sonra 1150 öğrenci ve 76 öğrenci ile Gençlik Marşı ve İleri Marşı’nın aynı anda okudu. Bir grup öğretmen zeybek gösterisi öğrenciler tarafından yoğun alkış aldı.

Emel Mustafa Uşaklı Anadolu Lisesi pandemi nedeniyle 2 yıldan beri yapılamayan 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı kutlamalarını bu yıl coşku içinde yaptı. Okulda eğitim gören 1150 öğrenci ve 76 öğretmen müzik eşliğinde bir araya gelerek önce Gençlik Marşını ardından da İleri Marşı’nı hep birlikte okudu. Okul bahçesinde yapılan programda bir grup öğretmen ise Aydın zeybeği gösterisi sunması öğrenciler tarafından uzun süre alkışlandı. Program öğrencilerin dans ve müzik gösterileri ile sona erdi.  

“ÖĞRENCİLER 2 YILDIR BU COŞKUYA HASRET KALDI”

Öğrencilerin 2 yıldan beri bu coşkuya hasret kaldığına değinen Okul Müdürü Yücel Gökçayır, “Okulumuzun özellikle müzik ve edebiyat öğretmenleri 19 Mayıs ile ilgili gençliğimizin pandemi dolaysıyla 2 yıldan beri hasret kaldığı coşkuyu vermek üzere güzel bir çalışma yaptık. İki marş okundu ve öğretmenlerimizde yöresel Aydın zeybeğini oynayarak öğrencilere rol model oldular. Günün anlam ve önemini geçlere yaşatmaya çalıştık” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM