Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

30 Ağustos törenle kutlandı

30 Ağustos törenle kutlandı

30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen tören, Aydın Valiliği önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk sunumu ile başladı. Program, Aydın Valiliği, Garnizon Komutanlığı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin çelenklerinin bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okundu.

30 Ağustos törenle kutlandı
30 Ağustos törenle kutlandı

30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla günün anlam ve önemini belirten konuşmayı, Yüzbaşı Ömer Karaman yaptı. Türk tarihine altın harflerle yazılmış olan şanlı 30 Ağustos Zaferi’nin 99’uncu yıl dönümünü kutlamanın heyecan ve gururunu yaşadıklarını belirten Karaman, “Bugün Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına temek teşkil eden 30 Ağustos 1922’de kazandığımız büyük zaferin 99’uncu yılını ulusça kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Asil Türk milleti kahraman Türk ordusu ile birlikte varlığımıza ve vatanımıza kastedenlere karşı 99 yıl önce bugün kahramanlık ve şeref dolu tarihinden aldığı kudreti ile yeniden dirilerek topyekun varoluş mücadelesi sonucunda eşine tarihte az rastlanmış bir zafer kazanmıştır” dedi.

Tören,  Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Aydın Garnizon Komutanı Albay Hakkı Haktan Armağan ve Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun, valilik makamında tebrikleri kabul etmesi ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM