Aydın’ın Germencik İlçesinde koronavirüs tedbirleri kapsamında yapılan çalışmalarda 384 kişi ve iş yeri denetlendi.
![384 nokta denetlendi 7 384 nokta denetlendi](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2020/12/WhatsApp-Image-2020-12-14-at-09.14.40-1024x768.jpeg)
56 saatlik sokağa çıkma kısıtlamasının yaşandığı hafta sonunda Germencik’te Kovid-19 ile mücadele kapsamında denetleme yapıldı.
Germencik Kaymakamlığı koordinesinde alınan tedbirler kapsamında sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olan market, bakkal, fırın, lokanta, kasap gibi işletmeler denetlendi. 6 ekipten oluşan 18 personelin görev yaptığı denetlemelerde izolasyona tabi olan 321 kişi de kontrol edildi. Denetimlerde işletmelere gerekli uyarılar ve bilgilendirme yapılırken, tedbirlere uymayanlar hakkında yasal işlem gerçekleştirildi.