ADÜ’nün yeni Rektörü Bülent Kent oldu

ADÜ’nün yeni Rektörü Bülent Kent oldu

ADÜ’nün yeni Rektörü Bülent Kent oldu
Son Güncelleme: Whatsapp

AYDIN Adnan Menderes Üniversitesi’ne 18 Ocak 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla atanan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in görev süresinin dolmasıyla yerine Prof. Dr. Bülent Kent atandı.

ADÜ’nün yeni Rektörü Bülent Kent oldu
ADÜ’nün yeni Rektörü Bülent Kent oldu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’nde rektör değişti. 18 Ocak 2020 yılında atanan Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’in 3 yıllık görev süresinin dolmayışıyla yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Prof. Dr. Bülent kent atandı. Atama kararı resmi gazetede yayınlandı. Bülent Kent 2018 yılından beri Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda profesör olarak görev yapmakta ve dekanlık görevini sürdürmekteydi.

PROF. DR. BÜLENT KENT KİMDİR

Prof. Dr. Bülent Kent, 1996 yılında lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. 2001 yılında yüksek lisans derecesini Potsdam Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlarken, 2005 yılında doktora derecesini Berlin Freie Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden aldı. 2005-2007 yılları arasında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda doktor öğretim görevlisi ve 2007-2011 yılları arasında Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent doktor, 2011-2013  yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent doktor olarak görev yaptı. 2013-2014 yılları arasında Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda doçent doktor, 2015-2018 yılları arasında Sebahattin Zaim Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda doçent doktor olarak görev aldı. 2018 yılından beri Ankara Sosyal Bilimler Üniversitesi Hukuk Fakültesi İdare ve İdari Yargılama Hukuku Anabilim Dalı’nda profesör olarak görev yapmakta ve dekanlık görevini sürdürmekteydi.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.