Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Akademisyenler Aydın Lisesinde ders veriyor

Akademisyenler Aydın Lisesinde ders veriyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Akademisyenlerin Derslere Girmesi Projesi” kapsamında Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Adnan Menderes Üniversitesi arasında imzalanan protokol gereği liselerde fizik, kimya, biyoloji ve matematik derslerine üniversiteden akademisyenler girdi.

Akademisyenler Aydın Lisesinde ders veriyor
Akademisyenler Aydın Lisesinde ders veriyor

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi ile Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında düzenlenen protokol kapsamında “Akademisyenlerin derslere girmesi projesi”ni 4 Kasım 2019 tarihinde başlatan ve ilk uygulayan Aydın Lisesi, projeyi kesintisiz devam ettiriyor. Aydın Lisesi’nde şimdiye kadar proje kapsamında toplam 18 akademisyeni sınıflarda girerek öğrencilere ders verdi.

KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYOR

Aydın Lisesi Müdürü Serkan Akyol, “4 Kasım 2019 tarihinde başladığımız proje kapsamında pandeminin başladığı Mart 2020 tarihine kadar toplam 16 akademisyeni okulumuzda misafir ettik. 2021-2022 eğitim ve öğretim yılı başında ilk olarak Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ceyhun Ceyhan okulda derslere katıldı. Bu hafta da Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ilgaz Akdoğan derslere girdi. Yıl sonuna kadar pandemi koşullarını da dikkat alarak okulumuzda derse giren akademisyen sayısı 42 olarak planlandı” dedi.  

Akademisyenler Aydın Lisesinde ders veriyor
Akademisyenler Aydın Lisesinde ders veriyor

“BİZİM İÇİN ONURDUR”

Proje kapsamında Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Kardiyoloji Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ceyhun Ceyhan, “Tarihi Aydın Lisesi’nde derse girmek akademik anlamda destek vermek bizler için bir onurdur. Projenin ilk olarak Aydın Lisesi ile başlaması sebebiyle başta okul idare ve ekibine teşekkür ediyorum.

94 yıllık köklü geçmişi ile Aydın Lisesi bizim için ayrı bir önemi var. Temel bilgilerin akademik bilgilerle karışımı ve öğrencilerin konuyu çok daha farklı yönleri ile görmelerine olanak sağlayacaktır. Ufuklarını genişletebilmek ve daha uzaklara bakabilmek için önemli bir adım olacaktır” dedi. Akademisyenlerin derslere girmesi projesinde 2. Haftada Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Anatomi Ana Bilim Dalı’ndan Prof. Dr. Ilgaz Akdoğan’da  Aydın Lisesi’nde derslere katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
dersk eğitim

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM