Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Annesinin okuma hayalini, açtırdığı kütüphaneyle yaşattı

Annesinin okuma hayalini, açtırdığı kütüphaneyle yaşattı

AYDIN’ın Germencik İlçe Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği İş birliğiyle Necmiye Ergör’ün isminin verildiği kütüphane törenle hizmete açıldı. Küçük yaşta evlendiği için okuyamayan annesi Necmiye Ergör’ün okuma hayalini gerçekleştiren oğlu Bahadır Ergör, “Annemin bir anısını canlandırmak ve adının geçmesi çok mutlu edici bir şeydir” dedi.

Annesinin okuma hayalini açtırdığı kütüphane ile yaşattı
Annesinin okuma hayalini açtırdığı kütüphane ile yaşattı

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Ergör erken yaşta evlendirildiği için eğitimi yarıda kalan, öğretmen olma hayaliyle yaşayan ve 2019 yılında vefat eden annesi Necmiye Ergör için kütüphane açmak istedi. Ergör, Çağdaş Yaşamı Destekleme Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’e durumu iletti. Ayşe Yüksel’in Germencik İlçesinde bir kütüphane ihtiyacı olduğunu söylemesi üzerine Belediye Başkanı Fuat Öndeş’le görüşüldü. Camikebir Mahallesinde bulunan Kültür Sanat ve Spor Merkezinin birinci katına ayarlanan kütüphaneye 3 bin 500 yerleştirildi. Kütüphanenin açılışını Prof. Dr. Bahadır Ergör,  Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel birlikte yaptı.

Annesinin okuma hayalini açtırdığı kütüphane ile yaşattı
Annesinin okuma hayalini açtırdığı kütüphane ile yaşattı

“AİLEM ADINA ÇOK MUTLU OLDUM”

İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahadır Ergör, “Annem çok küçük yaşta 14 yaşında evlendirilmiş. 2019 yılında vefat edene kadar hep ‘ben okumak istedim, öğretmen olacaktım ama beni evlendirdiler’ derdi. İlkokulda sınıfında birincisiymiş. Bizde annemin bir hayalini gerçekleştirmek amacıyla burada gençlere bir okuma hayaline katkıda bulunması için kütüphane açılışını yaptık. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği de böyle bir kütüphane için yardımcı oldu. Germencik’te bir kütüphane ihtiyacının olduğunu belirterek kütüphanenin düzenlenmesi sağlandı. Gurur duydum ve ailem adına çok mutlu oldum” dedi.

Germencik Belediye Başkanı Fuat Öndeş ise, “Şu anda ülkemizin en çok ihtiyaç duyulan eğitime dair bir açılışın oldu. Bununda daha önce hizmete açılan binanın içinde olması ve toplumun her kesiminin faydalandığı amacına ulaşmasını sağlayacaktır. Buranın açılmasıyla Germencik’te gurur duyacağız” derken, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel’de, “Ergör ailesi Germencik’te böyle bir hayal kurmamıştı. Onların hayali bir kütüphaneydi. O kütüphane Germencik’le buluştu. Germencik demek ki bunu hak etti. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Türkiye’nin 53 ilinde 122 şubesiyle çevresini aydınlatıyor ışık tutuyor” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM