Avrupa Ekonomi Komitesi (EESC) tarafından 22-25 Mart tarihleri arasında Belçika’nın Brüksel kentinde 14. yapılan “Your Europe Your Say” etkinlikleri kapsamındaki çalıştay da ülkemizi Aydın Lisesi temsil etti.
![Aydın Lisesi Avrupa Parlamentosu’nda 8 Aydın Lisesi Avrupa Parlamentosu’nda](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2023/03/WhatsApp-Image-2023-03-28-at-09.10.54-1.jpeg)
Avrupa Birliği’ne bağlı kurum olan Avrupa Ekonomik ve Sosyal Komitesi (EESC) bu sene 14. planlanan “Your Europe Your Say” (Senin Avrupa’n, Senin Sözün) etkinlikleri 22-25 Mart tarihlerinde gerçekleştirildi. Çalıştay kapsamında 35 okul (27 AB üyesi, 7 AB aday ülkesinden ve merkezi Brüksel’de bulunan bir okul) çalıştaya davet edildi. Çalıştayda “Demokrasi Söyleşileri” teması üzerine atölye çalışmaları yapıldı.
![Aydın Lisesi Avrupa Parlamentosu’nda 12 Aydın Lisesi Avrupa Parlamentosu’nda](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2023/03/WhatsApp-Image-2023-03-28-at-09.10.55.jpeg)
Çalıştay hakkında bilgi veren Okul Müdürü Serkan Akyol, proje koordinatörü Türk Dili ve Edebiyatı öğretmeni Zehra Akar ile birlikte öğrencilerimizden İdil Şen, Kubilay Çakır ve Arda İşen ülkemizi temsil etmek üzere bu etkinliğe davet edildik. Bu senedeki tema olan İnsan Hakları ve Demokrasi çerçevesinde ülkemizi temsilen tek okul olarak katılarak büyük gurur yaşadık. Emeği geçen öğretmen ve öğrencilerimi kutluyorum” dedi.
![Aydın Lisesi Avrupa Parlamentosu’nda 13 Aydın Lisesi Avrupa Parlamentosu’nda](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2023/03/WhatsApp-Image-2023-03-28-at-09.10.55-1.jpeg)