Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Aydın Lisesi Zekâ Oyunlarında Türkiye Finallerinde

Aydın Lisesi Zekâ Oyunlarında Türkiye Finallerinde

ResimLink - Resim Yükle

Aydın’ın en eski okullarından olan ve birçok önemli ismi yetiştiren Aydın Lisesi Zekâ Oyunlarında 23 Ocak’ta yapılan ‘Türkiye Okullar Arası Zekâ Oyunları Şampiyonası’nda Türkiye Finallerine katılmayı başardı.

Aydın Lisesi Türkiye Final Yarışmasına kalmasından dolayı Türkiye Zeka Vakfı tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.
Aydın Lisesi Türkiye Final Yarışmasına kalmasından dolayı Türkiye Zeka Vakfı tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni ve TÜBİTAK’ın destekleri ile düzenlenen; 28 Kasım 2020 tarihinde il finalleri, 23 Ocak 2021 tarihinde de Ege bölge elemelerinde her ilde İl Finalleri Sınavında ilk 5 sırayı alan okullar ve ek olarak İl Finalleri Sınavında ilk %30’luk dilime girip illerini temsil eden (İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyon) Bütün okulları geride bırakan Aydın Lisesi Zeka Oyunları Takımı büyük başarı gösterdi. Türkiye’nin 7 coğrafi bölgesi dikkate alınarak her bölgedeki Bölge Finalleri Sınavında ilk 5 sırayı alan 35 okul ve bu okullar dışında Bölge Finalleri Sınavında ilk sırayı alan 65 okul toplam 100 okul 20 Mart’ta finallere katılacaktır. Aydın Lisesi Zekâ Oyunları Takımı Türkiye Finalleri Sınavında ilimizi temsil edecek. Alınan bu başarı hem okulda hemde eğitim camiasında büyük heyacan yaşattı. Aydın Lisesi Türkiye Final Yarışmasına kalmasından dolayı Türkiye Zeka Vakfı tarafından Başarı Belgesi ile ödüllendirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM