Aydın’ın Söke İlçesinde yüzme dalında yetiştirdiği başarılı sporcularla adından sıkça söz ettiren Ege Yükselen Spor Kulübü, Aydın’dan ilk kez yüzme kategorisinde Milli Takıma 2 sporcu göndermenin gururunu yaşadı.
![Aydın, Milli Takıma 2 sporcu yollamanın gururunu yaşıyor 8 Aydın, Milli Takıma 2 sporcu yollamanın gururunu yaşıyor](https://www.haberleraydin.com/wp-content/uploads/2022/04/6.jpeg)
Ege Yükselen Spor Kulübü, Söke’de faaliyette olan tesislerde yetiştirdikleri yüzme dalındaki sporcularla büyük başarı elde ediyor. Türkiye 2’incisi Aleyna Aygün (14) ve Türkiye 6’ıncılığı derecesi olan Eren Dönmez (16) Nisan ayı içinde Türkiye Yüzme Federasyonu tarafından Edirne’de düzenlenen Milli Takım seçmelerinde başarılı oldu. 2 sporcuda Yıldız Türk Milli Takımı kadrosuna katılmanın gururunu yaşadı. Önümüzdeki günlerde Avrupa’da yapılacak olan resmi yarışmalara katılarak ülkemizi Ay Yıldızlı forma ile temsil edecekler. Ege Yükselen Spor Kulübü A Takım Antrenörü Armağan Mermer’de Milli Takımlar antrenörü olarak kadroya dahil edilecek.
Ege Yükselen Spor Kulübü olarak Söke, Didim ve bu sezon Kuşadası’nda eğitim faaliyetlerine başlayacak Kuşadası’nda Yat Camping Yüzme havuzunda yüzme eğitimi ve kursların başlayacak. Kuşadası’nda da milli sporcuların yetişeceği ve ilginin yoğun olduğu öğrenildi.