Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Aydın Musiki Derneği Kuruldu

Aydın Musiki Derneği Kuruldu

ResimLink - Resim Yükle

Aydın’da kurulan Musiki Derneği (AYMUDER) ilk toplantısını yaparak kurucu Başkanlığa Murat Akyüzlü getirildi.

Geçtiğimiz ay kurulan Aydın Musiki Derneği ilk toplantısını Turistik Park’ta yaptı. Yapılan toplantıda kurucu dernek başkanlığına Murat Akyüzlü getirildi. Murat Akyüzlü’nün başkanlığa getirildiği dernekte yönetim kurulu ise; Ünver Pazarlı, Eşref Gülpınar, Osman Öztekin, Hüseyin Zantur, Emin Akdemir, Nesrin Yerlikaya, Şerafettin Güven ve Akın Sarıkaya’dan oluştu.

Aydın Musiki Derneği Kuruldu
Aydın Musiki Derneği Kuruldu

“ÇOK GEÇ KALINMIŞ BİR KARAR”

Toplantıda konuşma yapan Başkan Murat Akyüzlü, “Çok geç kalınmış bir adım olsa da, umut verici bir gelişme oldu. Koronavirüsünün arttığı bugünlerde, ülke genelinde getirilen kısıtlamalarla birlikte pek çok kesimler gibi zor bir süreç yaşayan müzisyenler, tüm olumsuzluklara karşı müzik hayatını sürdürebilmek ve müzik eğitimi verebilmek için örgütlenme mücadelesi veriyorlar. Tüm dünya da bilindiği gibi müzik evrensel bir dildir. Aynı dili konuşmayan insanlar bile aynı müziği dinleyebilmektedirler. Aydınımızda 1960 yılından bugüne musiki ile alakalı bir dernek yoktu. Derneğimiz Türk müziğini tanıtmak, araştırmak, yaşatmak, eğitimini vermek, sanata katkı sunmak türk sanat müziği, türk halk müziği, tasavvuf müziği koroları kurmak konserler vermek tiyatro oyunu ve müzikal düzenlemek amacıyla kurulmuştur” dedi.

Akyüzlü ayrıca Kültür ve Turizm bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un Müzisyenler ile ilgili açıklamasına değinerek, “Güncel hayatımızda ve Sanat dünyasında yer alan müzisyenlerin, önemli bir yere sahip olmasına rağmen, hak ettiği yerlerde olmadıklarını bilmek- görmek bizleri üzüyor. Müzisyen arkadaşlarımızın bu ve buna benzer gelişmelere ihtiyacı var ” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM