Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Aydın’da 2 dakika hayat durdu

Aydın’da 2 dakika hayat durdu

69 / 100

AYDIN’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 83’üncü yılı saygıyla anıldı. Saat 09.05’te Kent Meydanı ve İstasyon Meydanı’nda trafik akışı durdu, vatandaşlar araçlarından inerek saygı duruşunda bulundu.

Aydın’da 2 dakika hayat durdu
Aydın’da 2 dakika hayat durdu

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete uğurlanışının 83’üncü yıl dönümü Aydın’da yapılan törenle saygıyla bir kez daha anıldı. Aydın Valiliği önünde Atatürk Anıtı’na Aydın Valiliği,  Garnizon Komutanlığı ve Aydın Büyükşehir Belediyesi’sinin sunduğu çelenk sonrası 2 dakikalık sirenlerin çalmasıyla saygı duruşunda bulunuldu. Törene Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, Garnizon Komutanı Personel Albay Hakkı Haktan Armağan, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı özlem Çerçioğlu ile protokol üyeleri katıldı.

Aydın’da 2 dakika hayat durdu
Aydın’da 2 dakika hayat durdu

TRAFİK AKIŞI DURDU

Aydın’ın en işlek yerlerinden olan Kent Meydanı ile İstasyon Meydanı’nda ise sirenlerin çalınmasıyla trafik akışı 2 dakikalığına durdu. Araçlarından inen vatandaşlar ayakta saygı duruşunda bulunarak Atatürk’ü saygı duruşunda bulundu. Efeler Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Vefa Destek Grubu ekibi ise yolda Atatürk posteri ve Türk Bayrağı açarak saygı duruşunda bulundu. Otobüs durağında bekleyen yolcular, yayalar ve trafik akışını sağlayan polisle ile itfaiye ekipleri de Ata’ya selam durdu. Türk Bayrağı ise sirenlerin çaldığı sırada yarıya indirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
anma töreni Atatürk

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM