Aydın’da ‘Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü’nü imzalandı

Aydın’da ‘Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü’nü imzalandı

Aydın’da ‘Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü’nü imzalandı
Son Güncelleme: Whatsapp

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, ile ‘Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü’ imzalandı

Aydın’da ‘Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü’nü imzalandı

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu Başkanı Canan Güllü, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nu ziyaret etti. Ziyarette Başkan Çerçioğlu’yla ‘Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokolü’nü imzalayan Güllü “Bu protokolle şiddetsiz bir Türkiye hayalimizin bir adım daha ötesine geldik. Birlikte daha güçlüyüz” dedi. Çerçioğlu’yla birlikte Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin kız yurdu ve Otizm Destek Merkezi ile Halk Ege Et’i de ziyaret eden Güllü, yapılan başarılı çalışmalar karşısında hayran kaldığını belirterek Başkan Çerçioğlu’nu tebrik etti.

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu ile Aydın Büyükşehir Belediyesi arasında Aydın’da olası şiddet olaylarında ihtiyaç duyulacak destek için ‘Acil Yardım Hattı İşbirliği Protokol’le Aydın’da yaşayan vatandaşlar, şiddet vakalarında ihtiyaç duydukları destek için Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’na bağlı destek mekanizmalara istedikleri an ulaşabilecek.

“KADIN BELEDİYE BAŞKANIN MAKAMINDA OLMAK BENİ GURURLANDIRIYOR”

Canan Güllü, “Her zamankinden bir ayrım getirerek söylemek isterim ki bir kadın belediye başkanın odasında, makamında olmak beni ayrıca gururlandırıyor. Her zaman söylediğim gibi karar mekanizmalarında kadınların olması Türkiye’yi aydınlığa, çağdaşlığa taşıyacaktır. Türkiye’deki şiddet oranları üzerindeki çalışmalarımız da bölgede daha güçlü önleyici politikalar oluşturacak” şeklinde konuştu. Güllü, “Bugün çok farklı bir bakış açısıyla buradan çıkacağız. Türkiye’de belediye başkanlığının en iyi örneklerinden birisi olarak sevgili hemcinsimi görerek bugün Ankara’ya daha mutlu ve daha huzurlu döneceğim. Bu protokolle şiddetsiz bir Türkiye hayalimizin bir adım daha ötesine geldik. Birlikte daha güçlüyüz” dedi.

“ŞİDDETSİZ BİR GELECEK İSTİYORUZ”

Şiddetin her türlüsüne karşı olduklarının belirten Çerçioğlu ise, “Bu protokolü hem Aydın’da hem de tüm Türkiye’de şiddetsiz bir gelecek umuduyla imzalıyoruz. Her zaman beraberiz” diye konuştu. Kesin gizlilik esasıyla çalışan Acil Yardım Hattı (AYH) 0212 656 96 96 -0 549 656 96 96 numaralı telefonlardan hizmet veriyor.

ResimLink - Resim Yükle

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.