Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Bakan Karaismailoğlu; Yangın kontrol altına alındı

Bakan Karaismailoğlu; Yangın kontrol altına alındı

ULAŞTIRMA ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Aydın’ın Çine İlçesindeki yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan Karaismailoğlu, Çine’deki yangının kontrol altına alındığını söyledi.

Muğla’nın Yatağan ilçesinden 6 Ağustos Cuma başlayarak Aydın‘ın Çine ilçesine sıçrayan orman yangının 4’üncü gününde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yangın bölgesinde incelemelerde bulundu. Bakan İsmailoğlu, Akçaova Mahallesi’nde kurulan Aydın Valiliği Afet Kordinasyon Merkezi ‘ndeki toplantıya başkanlık eden Karaismailoğlu, toplantının ardından yaptığı açıklamada, ülke tarihinin en önemli orman yangınlarının 13’üncü gününde olunduğunu hatırlattı. Bakan Adil İsmailoğlu’nu katıldığı toplantıya Aydın Valisi Hüseyin Aksoy, AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Suat Ekici, İl Jandarma Komutanı Albay Mesut İnan, AFAD İl Müdürü Ramazan Harman, Çine Kaymakamı Turan Erdoğan, Çine Belediye Başkanı CHP’li Enver Salih Dinçer ve AK Parti İl Başkanı Ömer Özmen katıldı.

“ÇİNE’DEKİ YANGININDA ÖTESİNDEN GELİNDİ”

Bakan Karaismailoğlu toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Muğla bölgesindeki yangınların da sonuna doğru geliyoruz. Sadece iki bölge dışında bütün ormanlarımızdaki yangınlar kontrol atına alındı. Sadece Muğla bölgesinde küçük çaplı iki tane, Köyceğiz ve Milas’ta yangınları kontrol çalışmaları devam ediyor. İnşallah bugün içinde onların da tamamlanmasını bekliyoruz. Çine’de de oldukça etkili başladı ve hepimizin yüreğini ağzına getirdi ama etkin mücadelemizle Türkiye’nin her tarafında olduğu gibi bütün kurumlarımızın, insan gücümüz ve araç gücümüzle vatandaşımızın, milletimizin sabrı ve katkısıyla kısa sürede Çine’deki yangının da üstesinden gelindi. Artık bundan sonra yangının, afetin izlerini ortadan kaldırmak için Valim, milletvekillerimiz, il başkanlarımız, belediyelerimiz, valiliklerimiz topyekun bir mücadele ile afetin izlerini ortadan kaldırmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz” dedi.

“MAALESEF KAYIPLARIMIZ OLDU”

“Maalesef kayıplarımız da oldu” diyen Karaismailoğlu, “Kayıplarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz. Canın dışındakilerin hepsini yerine getirebiliriz. Devletimiz çok güçlüdür ve bunların hepsinin kısa sürede üstesinden gelecek güçte ve kabiliyettedir. Geçmişte yaşanmış afetler sonrası yaptığımız icraatlar da ortadadır. Muğla bölgesinde de aynı şekilde Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, İçişleri Bakanlığımız, bir taraftan AFAD ve devletimizin güçlü kuruluşları vatandaşımızın yanında. Her zaman olduğu gibi inşallah bu ülke tarihinin önemli yangınlarından bir tanesine şahitlik ettiğimiz bugünlerde kısa sürede yangının etkilerini ortadan kaldırıp normal yaşantımız ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesini yükseltmek doğrultusundaki çalışmalarımız devam edecek” diye konuştu.

Çine’ye vatandaşların sıkıntılarını, dertlerini dinlemek için geldiğini belirten Karaismailoğlu, yangının yol açtığı hasarın telafisi için çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM