Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Boş arazisine ürün eken belediye üreticiye destek oluyor

Boş arazisine ürün eken belediye üreticiye destek oluyor

AYDIN’ın Germencik İlçe Belediyesi bünyesinde bulunan boş ve atıl durumda bekleyen arazilerine buğday ve yonca ekerek kurduğu kooperatif aracılığıyla üreticilere uygun fiyattan dağıtım yaparak destek oluyor.

Boş arazisine ürün eken belediye üreticiye destek oluyor
Boş arazisine ürün eken belediye üreticiye destek oluyor

Germencik Belediye Başkanı CHP’li Fuat Öndeş, göreve geldikten sonra Germencik Üretim, İşletme ve Pazarlama Kooperatifini (GERKOOP) çiftçilere destek olmak için kurdu. Daha sonra belediyeye ait boş ve atıl durumda olan arazilerine ürün ekmeye başladı. Önce buğday eken Germencik Belediyesi hasadını yaptığı buğdayı ve samanı uygun fiyatta ihtiyacı olan vatandaşlara dağıtıldı. Ardından bir başka bölgedeki araziye ise bu kez yonca ekimi yapıldı. Hasadı yapılan yonca paketlenerek ihtiyacı olan vatandaşlara uygun fiyatlarla dağıtıldı.

DAĞITIM KOOPERATİF ARACILIĞIYLA YAPILIYOR

Belediyenin boş arazilerini tarıma açan Belediye Başkanı Fuat Öndeş, son olarak gerçekleştirilen yonca hasadı ile ilgili şunları kaydetti; “Daha önce de ifade ettiğim gibi israf etmiyor, çalışıyor ve üretiyoruz. Halkımıza, ilçemize faydalı olsun diye belediyemize ait boş ve atıl durumda olan arazilerimiz ıslah ederek, tarıma uygun hale getirip, ihtiyaca uygun olarak çeşitli tarım ürünlerinin ekimini gerçekleştiriyoruz. Hıdırbeyli Mahallemizde bulunan, üzerindeki ağaçlar sökülerek atıl durumda bırakılmış arazimize yonca ekimi yapmıştık. Yoncanın hasadını yaparak GERKOOP aracılığıyla kooperatif üyesi çiftçi ve üreticilerimize piyasa fiyatlarının altında bir rakamla bu yoncaların dağıtımını gerçekleştirdik. Kırsal kalkınma anlamında bu gibi çalışmalarımızı sürdürerek, üreticimizin, çiftçimizin en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM