Haberleraydın.com
Aydın'ın en özgün haber sitesi

Bu odada zam yok indirim var

Bu odada zam yok indirim var

Aydın’ın İncirliova İlçesi Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına seçilen Ercan Uçak, hayata geçirilecek çalışmalarla esnafın yüküne ortak olarak güç vereceklerini söyledi. Her yerde zam varken bu odada yeni kayıt için indirim yapılması esnafları da sevindirdi.

İncirliova ilçesinde 1965 yılında kurulan ve 2 bin 500’e yakın üyesi bulunan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığına, üyelerin çoğunun oyunu alan Ercan Uçak getirildi. Birleştirici güç ile esnafın yanında olacak projeleri hayata geçireceklerini vurgulayan Uçak, kaçak çalışan esnaf sorununu da ortadan kaldıracaklarını söyledi. Lisede eğitim gören öğrencilerin de meslek sahibi olması için girişimlerde bulunduklarını aktaran Uçak, “Millet bizden aş istemiyor, istihdam olduktan sonra gerisi gelir. İncirliova Esnaf Odasını yeniden dizayn edeceğiz. O, bu diye de bir ayrıştırma yapmayacağız. Benim oğlum da olsa, herkes bu odada eşittir. Ne vaat verdiysek hepsi geçerlidir. Esnaf odasında bazı kalemlerde ücret belli, biz bunun üstüne en cüzi rakamı koyup öyle alacağız, fazlasına gitmeyeceğiz. Esnafın kamburunu alacağız. Esnafın yüküne omuz vereceğiz” dedi.

Bu odada zam yok indirim var
Bu odada zam yok indirim var

“YARDIM SANDIĞNI YENİDEN AKTİF YAPACAĞIZ”

Ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan esnafa destek olmak için odanın tüzüğünde yer alan yardım sandığını da aktif hale getireceklerini vurgulan Uçak, “Bundan sonra Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifinin yanında biz de esnafımıza destek olacağız. Küçük cüzi miktarlarla, sıkıntısı olan esnafımızın yanında olacağız. Faizsiz de geri alacağız. Pazar yeri başta olmak üzere kaçak çalışan tüm esnafları kayıt altına alacağız. Onları da denetleyeceğiz. Esnafı birleştireceğiz, esnaf olmayanla işimiz yok” diye ifade etti.

“ÖĞRENCİLER MESLEK EDİNECEK”

Uçak, “İlçemizdeki lisede de eğitim gören öğrencilerimizi, stajyer olarak esnaflarımızın yanında çalışmalarını sağlayacağız. İlk stajyer alımını da kendi iş yerime yaptım. Çevrede boş diye görülen o gençler meslek sahibi olacak. Sigortası da olacak ve böylece ailesine yük olmaktan da kurtulacak. İstihdam olduktan sonra gerisi gelir. Millet bizden aş istemiyor. Bunları düzenleyeceğiz. Burada başkan diye de bir şey yok. Hepimiz arkadaşız, düzgün durursak görevimizi yaparsak burada dururuz. Bizi buraya halk getirdi, halk götürür. Binamızda da eksik gördüğümüz kısımlar var onları da yerine getireceğiz. Aydın’ın en büyük odalarından birisiyiz. Güç, kitle ve potansiyel var. Belediye başkanlığından sonra gelen en fazla kitleye hitap eden sivil toplum kuruluşuyuz” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
reklam
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM